ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler Re: Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler

#29565
Anonim
Pasif

Şeytan; bir gün yılan biçiminde Havva’nın yanına geldi. Aden bahçesinde, herşey güzeldi. Yılan bile çok güzel görünüyordu. Şeytan; kendi tasarısı için yılanı kullandı.

Şeytan; Havva’ya kurnazca sordu: ” Tanrı gerçekten ‘ bahçenin her ağacından yemeyeceksiniz ‘ dedi mi ? ” Havva da : ” Her ağacın meyvesinden yiyebiliriz ama bahçenin ortasındaki ağaçla ilgili olarak Tanrı şöyle dedi : ‘ Bu ağaçtan yemeyeceksiniz ve ona dokunmayacaksınız,saksi yoksa ölürsünüz ‘ ” diye karşılık verdi. Şeytan, ” Kesinlikle ölmezsiniz. Çünkü Tanrı biliyor ki, bu ağacın meyvesini yediğinizde gözleriniz açılacak, iyiyle kötüyü bilerek Tanrı gibi olacaksınız ” dedi.

Havva, şeytanın sözlerine kandı. Tanrı’nın sözünden kuşkulanmaya başladı.Meyveyi alıp yarısını yedi. Yarısını da Adem’e verdi. O da yedi.

Adem ve Havva; o anda günah işlediklerini anladılar. Tanrı; onlara herşeyi vermişti.
Sadece onlardan bir tek şey yapmamalarını istemişti. Fakat; onlar, Tanrı’nın sözünü dinlemediler.Böylece; Tanrı’ya karşı itaatsiz oldular. Kutsal Kitap’ta, bütün itaatsizliklere GÜNAH denir.

Adem ve Havva; meyveyi yediklerinde çıplak olduklarını farkettiler. Utandılar. Çıplaklıklarını örtmek için; incir yapraklarından giysi yaptılar. Yüreklerine korku dolmuştu. Tanrı’nın kendilerini görmemesi için ağaçlar arasına saklanmışlardı. O’nunla karşılaşmaktan korkuyorlardı.

Tanrı, ” Adem neredesin ? ” diye seslendi.

Adem, ” Rab, sesini duydum ve korktum, bu nedenle saklandım. ” dedi.

Sonra Tanrı; ” Sana meyvesinden yeme diye buyurduğum ağaçtan mı yedin ? ” diye sordu. Adem, ” Benimle olması için bana verdiğin kadın, meyveyi bana verdi, ben de yedim. ” diye suçlayıcı bir şekilde tepkide bulundu.

Tanrı; Havva’ya, ” Bu yaptığın nedir ? ” diye sordu. Havva , ” Yılan beni kandırdı, ben de yedim. ” diye karşılık verdi.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !tanri sevgidir :elsalla: :cicekli: