#31283
Anonim
Pasif
happychristmas;10289 wrote:
Peki bütün zenginler cehenneme mi gidecek?

Sevgili Happychristmas,

İman etmeyenler Mesih’i tanımadıkları için mal varlıklarıyla, zenginlikleriyle övünürler ve gurur duyarlar. Zaten Tanrı’dan uzak bir yaşam yaşadıkları için son günde yargılanacaklardır. Eğer tövbe edip İsa Mesih’e iman etmezlerse zaten cehenneme gideceklerdir.

Mesih inanlısı pek çok zengin kişi var dünyada. Bunlar tüm mal varlıklarının, tüm zenginliklerinin Tanrı’nın bir bereketi olduğunu bilirler. Tanrı’nın vermiş olduğu bu zenginliği Tanrı’ya övgü ve yücelik getirsin diye bilinçli olarak kullanırlar. Fakirlere yardım ederler, Rab’bin adının duyurulması için bağış yaparlar. Böyle zengin kişiler için tabii ki cehennem söz konusu olamaz.

Zaten yaşamımız, çocuklarımız, malımız, paramız Tanrı tarafından bize armağan olarak verilmemiş midir? Herhalde bir Mesih inanlısı gidip çalarak, çırparak, haksızlık yaparak para ve mal sahibi olmamıştır, iman etmeden önce haksızlıkla kazandığı paraları gerektiği zaman gerekli yerlere bağış olarak verir. Kutsal Kitap’ta vergi memuru olan Zakkay’ın İsa Mesih’e iman ettikten sonra haksızlıkla elde ettiği paraları dört kat fazlasıyla fakirlere, ihtiyaç içinde olanlara bağışladığını ve bu kara paralardan bu yolla kurtulduğunu görüyoruz.

Zakkay önce İsa Mesih’e iman etti, O’nu Rab ve Kurtarıcı olarak yaşamına aldı ve ikinci adım olarak haksızlıkla elde ettiklerini dağıttı. Ayrıca İsa’ya iman etmeden, yapılan hayır işleri kesinlikle kurtuluş sağlamaz, ve cennete girme hakkını vermez.

Sevgiler
Suna