#30366
Anonim
Pasif

Sayin Abdulkadir
yazinizda misyonerlerin haklarini savundugunuzu ve yeri geldiginde incil ve Tevrat dagittiginizi belirtmissiniz.Bu sözlerinizde samimiyseniz Rab sizi bereketlesin.Böyle düsünen nadide müslümanlar var.

Yine yazinizda belirtiginiz dindarlara karsi belli kesimden mücadele var sözlerinizden sunu anliyorum. Evet var.Hristiyanlarin Türkiye’de kilise evlerine mahkum edilmesi ve ibadethane acmalarina getirilen zorluklar ve kamuoyunda sürekli olusturulan misyonerlik ve hristiyan propagandasi ülkede yasayan hristiyanlara nasil bir önyargi ve kasitli bir mücadelenin yapildigini acikca gösteriyor.Oysaki laik ve demokratik ülkelerde müslümanlar ve diger dinlere mensup olan insanlar serbestce ve özgürce hem ibadet yerlerini aciyorlar hem de dinlerini sertbestce herkese anlatabiliyorlar.
Türkiye’nin bu konuda karnesi ne yazik ki zayiftir.Bu konuda müslümanlara yapilan kolayliklar(daha cok sünni müslümanlara) diger din mensuplarina saglanmiyor.
Su da bir gercek Türkiye’de belli bir kesim Türkiye’nin Islam seriatiyla yönetilmesiyle dogrudan veya dolayli olarak ugrasiyor ve mücadele ediyor.Dolayisiyla bu düsünceye karsi olan baska gücler de bunlarla bir mücadele icerisindedir.Böylelikle sizin de yazinizda belirttiginiz gibi bazi gercekten dindar insanlara haksizlik yapilabiliyor.Biz bundan sevinc duymuyoruz. Biz tüm inanclara esit muamelede ve mesafede durmalardan yanayiz. Bugün ülkede okuldan daha fazla cami ve Kuran kurslari ve baska dini dernekler vardir ve bunlara hergecen gün yenileri ekleniyor.Bu konuda haddinden fazla özgürler ve bir mücadele yok.Bu özgürlügü hristiyan yurttaslara da tanisalar o zaman Türkiye’nin tam bir laik ve demokratik ülke olduguna inanacagim.

Müslüman vatandaslarin Türkiye’den bir sikayeti olmamasi gerekiyor.Cünkü hersey onlarin istedigi gibi gidiyor.Bu da bir gercek.
Neyse sözü fazla uzatmayayim.
Sayin abdulkadir bazi konularda gercekten cok güzel düsünüyorsunuz.Incil ve Tevrat hakkinda güzel yorumlariniz var.Foruma güzel bir renk kattiginizi düsünüyorum.

Rab yüreginizde olsun.944244001208289162.gif