#30304
Anonim
Pasif

@Evangelist 6989 wrote:

Serpil hanımı bu cesaretinden ve kararlılığından dolayı kutluyorum. Demokrat ve cumhurriyetçi bir hristiyan türk olarak ülkemizin dine dayalı bir yönetim altına girmeden, çağdaş, aydın, demokrat ve laik değerlerini korumasını ve bu değerler etrafında toplanan vatandaşlarının sayısının giderek artmasını temenni ediyorum.

Bir bayanın başörtü takmasıyla bu söylediklerinin ne alakası var?
Laik değerler derken neyi kastediyorsun?
Çağdaş, aydın, demokrat ve laik değerlerini korumasını bilen vatandaşı tarif edermisin?

@Evangelist 6989 wrote:

İslami kesimden Serpil hanıma yapılan kınamaları, eleştiri ve lanetleri ilgili web sitesinde üzülerek okudum. Hani saygılıydınız herkesin inancına ve hayat tarzına?? Nerede hoşgörünüz?

Bütün insanlar bir değildir.Saygı duyanı da vardır,duymayanıda!

@Evangelist 6989 wrote:

Başka bir saptama olarak da şunu yapabilirim. Kapanan kadınlarımızın büyük bir bölümü genellikle kocalarının öne sürdüğü şart nedeniyle kapanmaktadırlar. Daha sonra şartların değişmesi, boşanma veya ayrılıklardan sonra bu kadınların büyük bir oranı başlarını tekrar açmaktadır.

Yanılıyorsunuz!Büyük çoğunluğu kendi isteği ile örtünmekte!Kocaların istediği ile örtünenlerin sayısı ise azdır!Bu konuda yapılan bir çok araştırmada da bu durum ortaya çıkmıştır!

@Evangelist 6989 wrote:

İslamcı kesimin bu olay konusundaki ilginç bir yorumu da, Serpil hanımın ‘mahalle baskısıyla’ başını açmış olduğu yönündedir.. Mahalle baskısının muhafazakar ve milliyetçi kesimlerden geldiği apaçık bilinirken, böyle bir yorumda bulunmaları bana hiç inandırıcı gelmiyor..

Burada da yanılıyorsunuz!İdeolojik davranıyorsunuz!Asıl baskı solcu kesimden gelmektedir!
Sizin bu yorumunuz hiç inandırıcı değil!