Re: Şeytanın Taktiği

#29333
Anonim
Pasif

Öncelikle yazmam gereken ama; yazmadığım bir şeyi fark ettim. Ne de olsam dinazorum ! Lakin fosilleşmedim. Sayın zfrkrbit’in bir hafta önce yazdığı ileti için teşekkür ederim.

Bazı aileler tanıyorum; sırf eşlerden birinin zihnine yalancı bir düşünce yerleştiği için aile boşanmayla parçalanmıştır. Eşlerden biri, zihnine sızan düşüncenin kök salmasına izin verdi. O düşünceyi zamanla derin derin sindirerek tutsak haline geldi. Hatta söz konusu düşünceye o kadar inandı ki, yapmaya karar verdiği her şeyde kendini haklı görmeye başladı. Bu düşünce o kişide bir ” kale” ydi.

Sabit bir düşünce bize kale durumuna geldiği zaman , başka düşüncelere de kapı açılacaktır. Sonra da bütün düşünceler eyleme dökülmeye başlayacak bizi doğal olarak sefil ( J. J. R.’un ” Sefiller” eserinde olduğu gibi ) bir duruma düşürecektir.

Anneler, babalar, müjdeciler; şeytandan kaynaklanan saldırıların tesiri altında kalabiliyorlar. Rab’be sunulan hizmetler zedelenebiliyor. Gençler; uyuşturucu ve alkol bataklığına girmektedirler. Aileler, (Günümüzde de ) yıkılmaktadır.

Sadece, olaylar; bunlarla da kalmamaktadır. Bir yığın kişi düşünsel ve ruhsal elemler içinde de yaşamaktadır. Hatta birçok imanlı vardır ki; acılar, hastalıklar ve bedensel sıkıntılar içinde yaşamaktadır. Tabi ki; bu imanlılar dua etmiş, kurtuluş yolunu aramıştır.

Kolay çözüm yok ! Peki ne yapmamız gerekiyor ? Çözüm; Tanrı’nın sözüne dayanmak ki, düşüncelerimizi yenileriz. Mutlaka; Tanrı, bizi bataklıklardan çıkarıp; ayaklarımızı sağlam kayalar üzerine koyacaktır. Rab’be övgüler olsun.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.hisusa