Re: Tanrı’nın Sevgisi Bizi Nasıl Iyileştirir ?

#28708
Anonim
Pasif

Sevgi ve sevinç gibi, esenlik de bizim yapmamız gereken bir seçimdir. Kutsal Kitap bu konuda şöyle der: ” Yaşamdan zevk almak ve iyi günler görmek isteyen, dilini kötülükten, dudaklarını hileli sözlerden uzak tutsun. Kötülükten sakınsın ve iyilik etsin. Esenliği arayıp onun ardınca gitsin. ” ( 1. Pe. 3:10-11 ). İsa da, ” Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmayın ” demiştir ( Yu. 14:27 ). Karmaşık bir zihne sahip olmamayı ve korkuya teslim olmamayı seçme hakkı ve gücüne sahibiz. Günahtan tövbe etmeyi, Tanrı’nın bağışlamasını almayı ve günahın sonuçlarını Tanrı’nın yaşamımızda iyileştirmesini seçebiliriz. İmanımızı, korkumuzu yenmek için kullanabilir, Tanrı’nın sınırsız gücü, bilgeliği ve sevgisinin bizim yerimize ve bizden yana çalışacağına güvenmeyi seçebiliriz. Tanrı’nın Sözü’nü kendi yüreklerimize almayı seçerek, inanmayı ve imanımızı bina etmeyi seçebiliriz.

Sorunlardan uzak bir zihne ve yüreğe sahip olmayı seçerek, kendimizi Kutsal Ruh’un gelip yaşamlarımızı esenliğiyle doldurabileceği bir konuma koymuş oluruz. Bizim yapmamız gereken tövbe ve iman etmektir. ” Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın ” ( Yu. 14:27 ).

Tanrı’nın esenliği kalıcıdır. Tüm yaşamı kapsar, bizden başkalarına doğru akar. Bizi iyileştirir ve yaşamımıza tam bir bütünlük getirir. Yaşamlarımızdaki esenliğin iyileştirici gücüyle sevinebilir ve bu iyileştirici gücü başkalarına da aktarabiliriz. ( Michael YOUSSEF )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.tanri sevgidir