Re: Tanrı’nın Sevgisi Bizi Nasıl Iyileştirir ?

#28687
Anonim
Pasif

En büyük esenlik eylemi inanlılardan, inanlı olmayanlara uzanan bir eylem değil, ama inanlıdan inanlıya ulaşan esenlik eylemidir. Tanrı’nın esenliğini gerçekten de deneyimleyen bir inanlı, zor zamanlardan geçen başka bir inanlıya çok yardımcı olabilir. Esenlik dolu inanlı Tanrı’nın sadakatini, yardım vaadini, korumasını , sağlayışını ve her zaman bizimle olduğunu diğerlerine hatırlatmak için en iyi durumda olan kişidir. Esenlik dolu inanlı diğerlerindeki imanı teşvik etmek ve sonsuzluk boyunca sürecek olan iyiliğimiz için Tanrı’nın her şeyi birlikte etkin kılmak için bir yolu olduğu konusunda ümit aşılamak için en uygun kişidir.

Esenlik Dolu Bir Tanık

Esenliğin eşmerkezli daireleri dışa doğru ilerlemeye devam eder. Diğerleri, sevgi ve iman dolu, sorunlarını Tanrı’nın yüreklerinde egemen olan esenliği sayesinde, Tanrı’nın bilgeliğinin ardından giderek çözen bir grup insan gördüklerinde, kendilerini bu esenlik dolu sorun çözücülere benzetmek ister ve bu kişilere yaşamlarındaki esenliğin kaynağını sorarlar. Bu şekilde yaşamında Tanrı’nın esenliğine sahip olan kişi bütün toplumu etkileyebilir. Esenlik dolu bir kişi, esenlik dolu bir aile, esenlik dolu bir kilise de bir şehrin, bölgenin ve ülkenin esenlik dolu olmasına yardım eder.

Yolun her adımında müjde, verimli toprakla paylaşılabilir. Sevgi ve esenlikle karşılanan kişiler İsa’ya çoğunlukla olumlu bir karşılık verirler. Tanrı’nın sevgi, sevinç ve esenliğinin gösterildiğini fark eden kişi Rab’be yaklaşır. İnsanlar esenlik istiyor, özellikle de yaşamlarına iyileşme ve tam bir bütünlük getirebilen, pratik şekillerde yaşamlarında görebilecekleri bir esenlik istiyorlar. ( İyileştiren Ruhsallık )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.