#28444
Anonim
Pasif

Mutluluk Geçicidir

Mutluluk ve sevinç arasındaki temel ayrımlardan biri şudur: Sevinç kalıcı bir nitelikken, mutluluk ise geçici bir duygudan başka bir şey değildir. Konu bir fast-food lokantada “happy meal ” yani “mutlu yemek” “menüsü yemek ya da bir bardaki “happy hour ” yani ” mutlu saate ” katılmak olduğunda dünyanın daha doğru bir mutluluk anlayışı vardır. Yeme ya da içmeyle ilişkili mutluluk kesinlikle geçicidir !

Mutluluğu deneyimlediğimiz her an, başka bir mutluluk anını istemeye eğilimimiz vardır. Daha fazla memnuniyet ararız. Üzücü gerçek şu ki, şehvetimizi seksle, açgözlülüğümüzü yeni şeyler almakla ya da uyuşturucu ve alkolle tatmin etmeye çalıştıkça, elde ettiğimiz tatmin giderek daha kısalır ve başka tatmin edici şeyler arama arzumuz daha da büyür.

Mutluluk istediğimizi elde ettiğimiz kısa bir an dışında, sanki her zaman ele geçmez bir hedeftir. Dışsal zevk ya da arzu edilebilir eylemlerde köklenmiştir. Çünkü mutluluk dışsallıkta köklenmiştir, şehvetin geçici olarak tatmin edilmesi gibi kısa sürelidir ve hepimizin bildiği gibi şehvetimiz hiçbir zaman tam olarak tatmin edilemez. Her zaman tekrar meydana çıkar. Olumlu duygular seli genellikle kendilerini tetikleyen oluş bölümünden önce sona erer. ( İyileştiren Ruhsallık )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.