#28424
Anonim
Pasif

Duygusal olarak daralma, herşeyi elimizde sımsıkı tutmaya çalıştığımızda gerçekleşir ve kişinin duygularını kapatmak eğiliminde olmasına neden olur. Öfke, nefret, acılık ve derin duygusal acı içeride kilitli kalır.Bu duygulara sahip bir kişi antisosyal, diğerlerine karşı kızgın ve depresyonda olmaya eğilimlidir. Tüm bu şartlar Tanrı'nın bize getirmeye çalıştığı iyileşmeye karşı çalışır.

İman ise kişinin önünde Tanrısal olanaklar açar, kişinin Tanrı'nın her şeyi yapabileceğine , her şey imkansız göründüğünde Tanrı'nın bir yol açabileceğine inanmasını sağlar.

Durum kötü görünse bile, iman kişinin, kendisini bekleyen parlak bir gelecek olduğunu ( bu gelecek bu dünyada olmasa bile, cennette kesinlikle deneyimlenecek bir gelecektir. ) söyleyen Tanrı'nın vaadine tutunmasını sağlar.

Kişi Tanrı'nın yapabileceklerine ve arzularına duyduğu imana kendisini daha çok açtıkça, olumlu dışavurumlar, bazen gözyaşları, bazen gülümseme, bazen de kelimelerin dışavurumunu hissetmek üzere duygular serbest bırakıldıkça, bedeni, hatta en derindeki kasları ve yaşamsal organları bile daha çok raharlar.

Fiziksel dokuların rahatlaması büyüme, iyileşme ve fonksiyonların gelişmesini sağlar. Daralmaya neden olmayan duygular, sevgi ve sevincin gerçek, saf, cömert dışavurumu da dahil olmak üzere insanlarla daha iyi bir iletişim ve bağ kurabilmeyi mümkün kılar. Bunların tümü tam bir iyileşmenin içeriğidir ve bu da gerçek ruhsallığın ürünüdür. ( İyileştiren Ruhsallık )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.