Re: Tanrı’nın Sevgisi Bizi Nasıl Iyileştirir ?

#28412
Anonim
Pasif

Tanrı'nın Sevinci Kıskançlık ve Haseti Yener

Yıllar önce birisi hristiyanlık hakkındaki tüm tartışmalara karşı verilebilecek en iyi yanıtın ve en iyi tanıklığın imanından emin , karakter bütünlüğüne sahip , sevinçli bir hristiyan olmak olduğunu söylemiştir. Ama maalesef hristiyanlığı kötülemekte en çok kullanılan kendi başına doğruluğa sahip olabileceğine inanan , kendini beğenmiş, sahip olduğu sığ adanmışlık durumundan memnun, sevinçsiz ve donuk hristiyanlardır.

Yeni Antlaşma'da sevinçten yetmiş kereden fazla söz edilmiştir ve hristiyanlar da sevincin önemli bir duygu olduğunu bilirler. Kişisel bir amaç olarak sevinç dolu bir hayatın peşinden koşarız. Ama buna çok değer verip, istediğimiz halde , imanımızla sevinç arasında bir bağlantı kurmada birçoğumuz başarısız oluruz. Birçok kişi için pazar sabahı sanki sevimsiz olma ve keyifsiz hissetme zamanıdır. Bu cümleyi iyice düşünüp , yüreğinize alın lütfen: Gerçek ruhsallık gerçek dışavurumunu Rab'bin sevincinde bulur !
………………

Sevinçli olmak için tabii ki Kutsal Ruh'tan Tanrı'nın sevincini almamız gerekir. Bu kendi kendimize üretebileceğimiz bir şey değildir. ( Michael YOUSSEF )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.