#29077
Anonim
Pasif

Sevgisi ve merhametiyle Tanrı, herkesin çağrısına karşılık vermesini beklemektedir. Günah ve kötülüğe karşı olan öfkesini inkar etmemekte ama sevgiyle bağışlamasını aramamızı beklemektedir. Biz bu gibi sabra sahip değiliz. ” Bu durum hakkında öfkeli değilim ! ” diyen insanlara şaşıyorum. Bu kişilere cevaben genellikle , ” Öfkeli değilsen , o zaman neden bu konuyu açma ihtiyacı duyuyorsun ? ” olur.

Öfkeyi inkar etmekten öte, öfkeyi kabul etmek gerekir. Öfkeden kudurarak sessizce oturmak yerine, ” Şu anda çok öfkeliyim ” demek daha itidir. Hatta o anda kendinizi hemen bu konuda konuşabilecek gibi hissetmeseniz bile, her zaman, ” Sakinleşince , seninle bu konuda konuşmak istiyorum. Neden öfkelendiğimi ve ne yapılması gerektiğini düşündüğümü seninle paylaşacağım . Sonra bu konuda tartışıp bir çözüm bulabiliriz ” diyebilirsiniz.

Genellikle öfke karşısında işe yaramayan iki tepki verirriz: öfkeli duyguların ani dışavurumu ya da inkar ederek, bu duyguları bastırmak. Bu tepkilerin ikiside sağlıklı değildir. ( M. Y. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.tanri sevgidir