#29591
Anonim
Pasif


Sevgili müslümantürk,

Öncelikle hristiyan olanların islamiyette neyi eksik bulduklarını merak etmeniz aslında sizde bir ışık olduğunu gösteriyor bence,diğer bir çok insan gibi ön yargılı davranmamış en azından merak etmişsiniz. Size şunu söyleyeyim bir kere Kutsal Kitap (Tevrat-Incil) ve kuran BİR ÇOK konuda birbiri ile çelişir, bırakın Mesih konusunu, en basit ahlaki konular, tapınma, kader, vs. gibi konularda bile büyük zıtlıklar vardır. Her 2 tarafı da okursanız bunu kolayca görürsünüz-ama bizzat kendiniz okumalısınız, çünkü şöyle yazıyormuş böyle yazıyormuş diye kulaktan bilgilerle olmuyor bu işler. Her neyse..buradan da şöyle bir sonuç çıkar; ya önceki yalandır ya da sonraki.. İncil’in güvenilirliği orjinal olup olmadığını sormuşsunuz, buna 3 açıdan yaklaşalım:

1.Mantık: Dünyadaki değil İncil hiç bir kitabın bütün hepsini toplayıp değiştirip yenisini yazıp dağıtamazsınız bu düşünce son derece komik

2.Bilim: İncil metinleri üzerinde çalışan sayısız tarihçi ve arkeolog var ve metinlerin 1.yy da yazıldığı açıkça ortaya konmuştur.

3.İnanç: Burada size Kutsal Kitap’tan ayetler vermeyeceğim, çünkü muhtemelen sizin için bir şey ifade etmeyecek. Bu yüzden size Kur’an’dan bazı ayetler verebilirim;

“Rab’binin kitabından sana vahyedileni oku; O’nun sözlerini değiştirici yoktur” (Kehf 27)

“O, sana Kitabı Hak ve kendinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, Tevrat’ı ve İncili’de indirmişti.”(Al-i İmran 3)”..

Allah’ın sözlerini değiştirecek yoktur.” (En’am 34)

“O’nun sözlerini değiştirebilecek yoktur.” (En’am 115)

“Allah’ın sözleri için değişiklik yoktur.” (Yunus 64)”Batıl, ona önünden de, ardından da gelemez.” (Fussilet 42)

“Sen Allah’ın sünnetinde kesinlikle bir değişiklik bulamazsın.” (Fetih 23)

“De ki: ‘Eğer doğruysanız, bu durumda Allah katından bu ikisinden daha doğru bir kitap getirin de, ona uymuş olayım.” (Kasas 49)