#29384
Anonim
Pasif

Suç ortaklarına ’Etek giysinler’

5754696.jpg
Malatya’daki Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili davaya, dün sanıklar Emre Günaydın, Salih Gürler, Cuma Özdemir, Abuzer Yıldırım, Hamit Çeker, Mehmet Gökçe ve Kürşat Kocadağ’ın katılımıyla devam edildi.

Davanın 7 sanığı, ifadelerdeki çelişkilerin giderilmesi amacıyla dün ilk kez yüzleştirildi. Bugüne kadar diğer dört sanık tarafından korkutarak suça yönlendirildiği yolunda suçlanan bir numaralı sanık Emre Günaydın bu iddialara cevap vererek şunları söyledi: “Kalıplarından da mı utanmıyorlar, onlar dört kişi, ben tek kişi, kimse oraya benden korkarak gelmedi. Kendi isteğiyle geldi. Benden korkarak geldiklerini söylüyorlarsa, mahkemeye etek giyip gelsinler.” Günaydın, müdahil avukatların yönelteceği sorulara yanıt vermeyeceğini bir kez daha söyledi.

Sert biri değil

Yayınevinden alınacak bilgisayar sabit belleklerinin çözümü için Günaydın’ın anlaştığı iddia edilen sanık bilgisayarcı Mehmet Gökçe, “Emre benden film alırdı, aksiyon filmleri severdi; Van Helsing gibi. Emre’nin kabadayı gibi yürüyüşü korkuturdu ama sertlik düzeyi o kadar değildi” dedi. Sanıklardan Kürşat Kocadağ ise, görüştüklerini inkár eden Günaydın’ın, kendisine yüzyüze bir konuşma ile gözcülük teklif ettiğini öne sürdü. Mahkeme başkanı, maktul Uğur Yüksel’in annesi Hatice Yüksel’e, “Şikayetçi misin” sorusunu yöneltti. Anne Yüksel, soruyu, “Hem de çok şikayetçiyim” diyerek yanıtladı.
>

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9139484.asp?gid=233&sz=70989