Re: Kralim

#35652
Anonim
Pasif

O, benim de Kral’ımdır. O’nunla gurur duyuyorum. O’nunla yüreğim coşuyor. Mutluluğu, Tanrı ile barışı, hakikî huzuru O’nda buldum. Ben O’nu sevmezken, yüreğimde O’na “Gâvur” derken, O yine de benim için kurban edildi, benim günahlarım için canını verdi.

O, harcanmak için geldi. Benim için harcanmak, ölümüne dek harcanmak için geldi. Sevgisini, bütün kötülüklerime, nankörlüğüme, günahkârlığıma, iğrençliğime rağmen, hiç esirgemedi. Kutsal Olan, günahkârlar için öldü. Binlerce yıl öncesinden söylendiği gibi, Tanrı tarafından vaad edildiği gibi geldi ve yaşadı ve sonunda yaşamı O’ndan alındı. Kuzu gibi götürüldü, haksızca yargılandı, sebepsiz yere çarmıha gerildi. Acılar içerisinde son nefesini verirken, onları bile affetti.

Geldi. Ne karı istedi, ne de kız. Kimseye yan gözle bakmadı. Dayılarının, amcalarının, yeyze ve halalarının kızlarını kendi kendine helâl kılmadı. Ne de canının istediği herhangi bir mümin kadını. Savaş ganimeti cariyeleri de hiç yoktu. Çünkü hiç savaşmadı. Ne O, ne de öğrencileri. Hiçbir şiddete başvurmadıkları gibi, düşmanları için dua ettiler. Hiçbir soygunda bulunmadılar. Hiçbirine ait olan hiçbirşeyi kendi kendilerine helâl kılmadılar.

Parasız, pulsuz yaşadı. Kendisini milyarder yapabilirdi. Herkese sınırsız şifalar verdi. Ölüleri diriltti. Şeytanları kovdu. Hep karşılıksız. Sevgisi de öyle. Hep karşılıksız. Bir evi, başını yaslayacak bir yeri bile yoktu. Yeruşalime bile, ödünç bir eşek üzerinde girdi. Ölürken bile, tek dünyasal zenginliği olan üzerindeki birkaç parça çulu da askerler ganimet olarak aldı.

Hep kendini inkâr etti. Hep başkalarının dertlerini kendi yaşamının önüne koydu. Yaşamı, baştan sona bir fedakârlık. Bizim yaşam örneğimiz oldu. “Sadece sizi sevenleri sevmeyin; düşman olanları da sevin ve onlar için dua edin, iyilik dileyin” dedi. Ve hayatı boyunca da bunu gösterdi.

Evet. O benim Rab’bimdir. O benim Kral’ımdır. O benim Kurtarıcım’dır. O’nunla gurur duyuyorum. O’nu hep öveceğim. Adını hep duyuracağım. Beni kanıyla satın aldı. Sonsuza dek, büyük bir sevgi, coşku ve istekle O’na hizmet edeceğim.