#28543
Anonim
Pasif

Eylem arkadaşı Kerinçsiz’i sattı!

64065.jpg

İrfan Dumlu‘nun haberi

Ulusalcı eylemlerin baş ismi Kemal Kerinçsiz, sağ kolu tarafından terk edildi. Muammer Kocadallı, Kerinçsiz’i “toplumu kaosa sürüklemekle” itham etti.
Muammer Kocadallı, “6-7 Eylül Olayları Fotoğraf Sergisi”ne baskın düzenleyen Milli Güç Platformu’nun en hırçın ismi olarak adını duyurdu. Aynı yıl Orhan Pamuk’un davasının ardından yazarın aracına yumruk atarken çekilen fotoğraflarıyla herkesin tanıdığı protestocu oldu. Ermeni konferansının ertelenmesini eleştiren gazetecilere gösterdikleri tepkiyle gündeme gelenlerin başında yine o vardı. Hrant Dink, Aydın Engin ve Perihan Mağden’in yargılandıkları duruşmalarda yumurtalı saldırı gerçekleştirenler arasındaydı.

ŞOK SUÇLAMALAR

Büyük Hukukçular Birliği Başkanı Kemal Kerinçsiz’in organize ettiği tüm eylemlerin öne çıkan saldırgan ismi Muammer Kocadallı, şok suçlamalar yaparak ekipten ayrıldı. Kocadallı, “Kerinçsiz, Hrant Dink 301’den yargılandığı sırada insanları yanlış yönlendiren açıklamalar yaptı. Dink’i hedef gösterdi. Yazık oldu, keşke yapmasaydı. Toplumu kaosa sürükledi” diye konuştu. Milliyetçi söylemlerle Türk gençlerini yanına çekmeyi başaran Kerinçsiz’in, son gelişmelerle desteğini yitirdiğini dile getiren Kocadallı şunları söyledi:

GENÇLERİ KANDIRIYOR

“Ülke gidaşatında başıboşluk gördüğüm için Kerinçsiz’in ekibinde yer aldım. Ulusalcı söylemler bana cazip gelmişti. Ama yaşanan gelişmelerin ardından kandırıldığımı fark ettim. Kerinçsiz’in başında bulunduğu bir çok organizasyon yapılıyor. Bunların finansmanı nasıl sağlanıyor? Kerinçsiz dış güçlerden destek alıyor. Bunların gerçek amacı yıkım. Ülke için değil kendisi için çalışıyor. Başbakan Erdoğan’ın da dediği gibi, şan ve şöhret peşinde Amacı, popüler bir avukat olmak ve kazanç elde etmek. Çevresindeki herkesi kullanıyor. Türk gençliği bu tip insanlara aldanmasın. Bu kişilerin ellerine bırakılmasınlar.”

Bugün