#28531
Anonim
Pasif

Halaskargazi Caddesi’nden hareket eden cenaze korteji, Elmadağ-Taksim-Tarlabaşı-Tepebaşı-Unkapanı-Aksaray-Kumkapı güzergahını izleyerek Kumkapı’daki Surp Asdvadzadzin (Meryem Ana) Patriklik Kilisesi’ne ulaştı.

PATRİKLİK BİNASI ÖNÜNDE TÖREN

07%2001%2023%20tranarchev.jpg
Patriklik binasının önündeki törenden bir kesit
Hrant Dink’in naaşının bulunduğu tabut, kilisedeki törenden sonra, Patriklik binasının girişine getirildi. New York Başepiskoposu Khajag Barsamian, burada Tüm Ermeniler Katolikosu II. Karekin Hazretlerinin, Patrik Hazretlerine yazdığı taziye mektubunu okudu. Tören “Hokvots” ve hep birlikte söylenen Rabb’in Duası ile son buldu.

BALIKLI ERMENİ MEZARLIĞI’NDA TÖREN

Hrant Dink’in naaşının bulunduğu tabut, daha sonra Balıklı’daki Ermeni Mezarlığı’na götürüldü. Mezarlıktaki töreni Almanya Ermenileri Ruhani Önderi Başepiskopos Karekin Bekçiyan yönetti. Hrant Dink’in naaşı buradaki aile kabristanında toprağa verildi. Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vaizi Krikor Ağababoğlu merhumun kabri başında Türkçe bir konuşma yaptı.

07%2001%2023%20kerezman.jpg
Hrant Dink toprağa verilirken

BEZCİYAN SALONU’NDA KAHVE

Cenaze törenine katılanlar, mezarlıktan sonra Kumkapı Patriklik Merkez Kilisesi’nin Bezciyan Salonu’na döndüler. Konuklara burada kahve ve irmik helvası ikram edildi.