ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler Izmirde Rahibi bıçaklayan gence, 4 yıl 7 ay hapis Re: Izmirde Rahibi bıçaklayan gence, 4 yıl 7 ay hapis

#31877
Anonim
Pasif
Â’raf;11714 wrote:
Buraya eklediğiniz ayetleriin anlamını çözebilecek düzeyde değilim henüz. Dolayısıyla sizin anlamlandırdığınız bir anlamı kasd ederek yazmadım.

Mesajımdaki ilk paragrafı bütünüyle alırsanız başka, o paragraftan sadece bir cümleyi çekip alırsnız başka sonuç çıkar. Hristiyanların inançlarını doğru bir inanç ve tuttukları yolun da doğru bir yol olmadığını düşünürdüm bir zamanlar. Bunu ifâde etmek için yazmıştım.

Sayın Â’raf,
Daha kısa bir süre öncesine kadar Hristiyanların sapık-cehennemlik, inançlarının yanlış olduğunu düşünüyordunuz. Ama Rab’be şükürler olsun ki, gerçekleri görebilmişsiniz, bunu size açan Kutsal Ruh’tur.

Sayın Getsemani’nin vermiş olduğu ayetlere gelince:

Quote:
Ben onlara senin sözünü ilettim, dünya ise onlardan nefret etti. ÇÜNKÜ BEN BU DÜNYADAN OLMADIĞIM GİBİ, ONLAR DA BU DÜNYADAN DEĞİLLER. Onları bu dünyadan uzaklaştırmanı değil, kötü olandan korumanı istiyorum. BEN BU DÜNYADAN OLMADIĞIM GİBİ ONLAR DA BU DÜNYADAN DEĞİLLER. Onları gerçekle kutsal kıl. Senin sözün gerçektir. Sen beni dünyaya gönderdiğin gibi, ben de onları dünyaya gönderdim.

Yuhanna 17′ de İsa Mesih’in imanlılar için ettiği duadır. Burada İsa Mesih, kendisinin bu dünyaya ait olmadığı gibi, kendisine iman edenlerin de bu dünyaya ait olmadıklarını belirtiyor ve Baba Tanrı’ya onları koruması için dua ediyor. Biz İsa Mesih’e iman edenler fiziksel olarak bu dünyada yaşıyoruz, ama ruhsal olarak bu dünyaya ait değiliz.

Sevgiler
Suna