#27968
Anonim
Pasif

@sonsuzdiren 7647 wrote:

Sevgili Burç kardeşim verdiğiniz ayetlerdeki doğru ifade ”Ruhsal Yasa” değil ”Kutsal Yasa” dır. Tanrı Kutsal Yasa’dan yoksun uluslar için doğrusunu yapacaktır. Bu konuda Önderlerimizin yorumu yararlı olacaktır.

Sevgili fırat kerdeşim beni güldürdünüz. Sevgili kardeşim burası Hristiyan forum, Tanrı Sözü’ne aykırı olmayan yazılardan kim kırılabilir?

Sevgili sonsuzdiren, uyarınız üzerine İncil’ime bir kez daha baktım.

Ama söylemiş olduğunuz gibi “Kutsal Yasa” değil, “Ruhsal Yasa”dır.Yani ben doğru yazdım :)En azından elimdeki İncil bu şekilde yazıyor.

Romalılara Mektup II (12-16)

@fırat çölgeçen 7636 wrote:

Yazacaklarım işlenen konuyu saptırmak ya da bir başka yöne çekmek için değil ! Usuma takılan bir şey var. Namazın müslümanlıkla bir ilgisi yok. Namazı, müslümanlar belli bir kalıba sokmuştur. Süryanilerin de namaz kitabı vardır. Bununla ilgili bir başka forumda da ayrıntılı yazdığım için; fazla derine girmek istemiyorum. Namaz, niyaz, dua, yakarış; bunların hepsi aynı anlamdadır. Yani sayın burç sizin yazınızda da ifade ettiğiniz gibi; Tanrı’yla konuşmaktır.

Peki cennete gitme ? Forumda ; ” Ölümcül günah ” diye bir yazı var. Ayrıca; şu anda yerini anımsayamadığım yazılarda var: İsa Mesih’i tanıyamayan ve bilmeyenlerin cennete gidip gitmeyeceği üzerine ! Oralardaki yazıları ( Satır aralarını okuyarak ) okursak gereken yanıtları buluruz sanırım.Yazımda kırıcı olduysam da; özür dilerim.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Yahve nissi – RAB, sancağımdır.

Yahve yire – RAB, sağlar. isa su üstünde rabbe hamdolsun

Sayın Çölgeçen cevabınız için çok teşekkür ederim.

Ama benim üzerimde durmak istediğim nokta daha farklıydı.Mesih İsa’yı tanımayanlardan bahsetmiyorum.Mesih İsa’yı bilen, tanıyan; ama buna rağmen inanmayan insanlardan bahsediyorum.

Örneğin, bir çocuk A dineni oldukça bağlı bir ailede doğdu.Doğduğu günden beri A dininin kurallarıyla yetişip büyüdü.Bir şekilde Mesih İsa ailesi ve çevresi tarafından ona çok yanlış aksettirildi ve oda Mesih İsa’yı yanlış tanıdı.

Ama hiç de farkında olmadan, Mesih İsa’nın öğütlerini yerine getirdi.(Bir önceki mesajımda da bahsettiğim gibi; örneğin farkında olmadan 10 emri kendi hayatına geçirebildi)

Bu kişinin durumu ne olacak?