#28668
Anonim
Pasif

İsa, Luka 15. bölümde yüz koyunundan bir tanesini kaybetmiş olan bir çobandan söz eder. ” Sizlerden birinin yüz koyunu olsa ve bunlardan bir tanesini kaybetse, doksan dokuzu bozkırda bırakarak kaybolanı bulana dek onun ardına düşmez mi ? ” ( Luka 15:4 ). Çoban kayıp koyununu bulduğunda, büyük sevinç duyar.

İsa’nın on gümüş parasından birini kaybeden bir kadın hakkında anlattığı benzetme de şöyledir. Kadın evi süpürür ve parayı bulana dek her tarafı dikkatle arar. Parayı bulduğunda ise büyük bir sevinç duyar.

İsa bu benzetmeyi de aynı şekilde sonuçlandırmıştır: ” Size şunu söyleyeyim, aynı şekilde Tanrı’nın melekleri de tövbe eden bir tek günahkar için sevinç duyacaklar.” ( Luka 15:10 ).

Tanrı ‘nın istediği sizin bulunmanızdır. O bazı koyunlarını bulup da diğerlerini kaybetmek ya da kaybettiği paraları bulup da diğerlerini bir kenara koymak istemez. O hiç kimsenin kaybolmasını istemez. Tan rı’nın isteği sizinle ilişki içinde olmaktır. O sizi sınırsız ve koşulsuz bir sevgiyle sever ve O’na dönerek size sunduğu bağışlanma armağınına kavuşmanızı yürekten arzular. ( Dr. Michael YOUSSEF )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.