#31689
Armagan
Anahtar yönetici

Savas ve felaketler konusunda Kutsal Kitap’ın ne dedigini önceki konularımızda ele almıştık. Bkz. http://www.hristiyanturk.com/showthread.php?t=2377

Israil ve Hamas veya Filistinliler arasındaki savaş konusunda biz Hristiyanlar kimi destekliyoruz? Hristiyanlar olarak her iki grubu da desteklemiyoruz. Elbette Filistin halkının eşit olmayan koşullarda savaşarak ağır kayıplar vermesini bir haksızlık olarak görüyor ve yasamlarını yitiren yüzlerce sivil halk için bizler de üzülüyoruz. Bunun tek sorumlusu İsrail midir? İsrail bu saldırılara durup dururken mi baslatmıştır, yoksa tüm bu gelişmelere Hamas mı davetiye cıkrmışıtır? Bu gelişmelerde kim ne derse desin Hamasın suçu cok büyüktür. İsrail’in bu tür misillemelerde bulunacağını bile bile, kendilerinin daha zayıf ve güçsüz olduklarını bile bile İsrail’i çileden çıkartan roket saldırılarıyla gelin bizi vurun demistir.

Hamas’ın özgürlük savaşçısı olduğunu düşünen müslüman arkadaşlarımız olabilir. Türkiyemizde böyle düşünenlerin sayısı az degildir. Ama Hamas’ı destekleyenlerin sayısının cok olması onlarin bu saldırılarda haklı olduklarını göstermez. Uyuyan aslana igne batırırsanız o da sizi ısırır, hatta parçalar.

Pkk için de özgürlük savascilari diyenler çoktur, ama unutulmamalıdır ki her ülke kendi varlığı ve bağımsızlığını saldırgan güçlere karşı savunmak zorundadır. Türkiye pkk saldırılarına karşı savaşmakta ner kadar haklıysa, İsrail için de Hamasa, El Fetih`e veya FKOye karsi savaşması onlar açısından o kadar meşrudur.

Bu işin sonu nereye varacak dersiniz? Kutsal Kitap bunun yanıtını çoktan vermistir bile.. İsrail ile Araplar arasındaki savaş 1947lerden veya 1967lerden sonra baslamamış, taa Hz. Ibrahim’in günlerinden beri, yaklaşık 4000 yıldan beri devam etmektedir ve ne kadar barış görüsmeleri yapılırsa yapılsın, iki grup arasında bu barış hicbir zaman gerçeklesmeyecektir.


İngilizce bilenler konu üzerinde ayrıntı bilgileri bu linkte bulabilirler:

http://www.revelations.org.za/Countdown.htm