#31215
Anonim
Pasif

Zombi olmamak

Dünyamız sürekli ve hızla değişen bir dünyadır.
Dünyayı dinlerken bazen kafamız karışmakta, hatta dünyamızdaki olayları, gelişimleri izlememiz mümkün olamamaktadır.
Buna birde tembelliklerimiz amaçsızlıklarımız eklenince önümüze gelen bir magazin tarzı gazeteden bir çok şeyi izlemek işimize gelmektedir.
Yada bir çok haber zapping yaptığımız televizyonumuzdan akıp gitmektedir. Acaba ne okuruz? Okuduklarımızdan seyrettiklerimizden ne anlarız?
Yoksa Zombi gibi anlamsızca tembel tembel oturduğumuz koltuklarımızdan dünyayı izlediğimizi mi düşünürüz?

Bu nedenle bize düşen etkin bir dinleme, etkin anlayış için önümüze amaçlar koymaktır. Gerçekten bir aile reisi olarak, bir anne olarak, bir baba olarak, bir öğretmen olarak, bir öğrenci olarak, bir ev hanımı olarak amacınız nedir?
Tanrı’da Mesih’te Mesihsel bir yaşam sürerken her şeyden bir haber yada herkes gibi bir şeyler bilen ama bildiklerini çoğu zaman sindirememiş bir kişi olarak yaşamak mi amacımızdır.
Sadece her Pazar kiliseye gidip bir kaç ilahi bir vaaz dinlemek ve sabah bir iki satır kutsal kitap okumak mı bizi inanlı kılmaktadır.
Ya dünya, ya günlük yaşamımız, ya “düşüncemizin değişmesi ile yenilenme”, ya üreten olmak, insanların bizden gerçekten bereketlenmesi ne anlama gelmektedir?
Amacımız nedir?
Ulaşmak istediğimiz noktalar nelerdir?

Kısacası yaşamımız, inancımız, okuduklarımız, uyguladıklarımız hep doğru tanımlamalar, doğru kavramlara gereksinim duymaktadır.
Yani kısacası Tanrı’yı, Mesih’in sözlerini, Kutsal Ruh’u, ailemizi, arkadaşlarımızı, iş arkadaşlarımızı doğru dinlemeyi öğrenmek ve doğru cevaplar vermeyi öğrenmek zorundayız.
Aksi takdirde her gün aynı şeyleri yapan bir türlü ne ruhta ne gerçekte gelişemeyen bir şey olduğumuzu sanır ama aslında birer Zombi olarak yaşarız.
Tanrısal yaşamda nasıl imanımızda netlik aranıyorsa, dünyada ama dünyadan olmadığımızı söyleyen inanlılar olarak yaşamın her noktasında netliğe ihtiyacımız bulunmaktadır.
“Evetimiz evet, hayırımız hayır” olmak zorundadır.