ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL Re: Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL

#31037
Anonim
Pasif

@gizli_özne 9700 wrote:

merabalar arkadaşlar, ben Elhamdülillah Müslüman bir Türküm, internette gezerken sitenizi gördüm ve ilgimi çekti. sitenizde gezerkende bu yazıya takıldım.yorum yazmak için üye oldum kabul buyurur okursanız bi çift lafım var. Anladığım kadarıyla bu konudaki mantık şu :müslüman aileler çocuklarınıda müslüman olmaya zorluyorlar. peki hristiyan aileler neden çocuklarını hristiyan olmaya zorluyorlar. neden islamı tanımasına izin vermiyorsunuz ve derse girmesini istemiyorsunuz ilgimi çekti.
müslüman aileleri eleştiriyorsunuz ama aynı şeyi siz yapıyorsunuz ama farkında değilsiniz. madem bu durumdan şikayetçisiniz örnek olun müslümanlara. siz çocuğunuza onların dinini tanımak için fırsat verin. Neden engel olmaya çalışıyorsunuzki. Zaten insanlar büyüdüğü zaman kendi dini tercihlerini kendileri yapacaklardır.Ailler istesede istemesede..

Arkadaşım ben hristiyan bir aileden geliyorum ve dediğiniz gibi ailem benim din derslerine girmeme engel olmadı,sadece çocuğum istiyorsan girmeyebilirsin dediler ama ben girmek istedim. Sonuçta çoğunluğun müslüman olduğu bir ülkede yaşıyoruz bir çok arkadaşım müslüman,bu nedenle etrafımdaki insanların neye inandıklarını bilmek istedim,bunu düşündüğümde ilkokul 1. sınıftaydım ve lise sonuncu sınıfa kadar din dersine girdim hep de çok iyi notlar alırdım :) amaaa sağ olsun hocalarım anlayışlıydı; duaları ezberlemezdim eğer onu isteselerdi derslere girmezdim sanırım..bu bana bir şey kaybettirmedi
aksine kazandırdığını düşünüyorum çünkü islamiyeti en az bir müslüman kadar iyi biliyorum ve bu benim bir çok konuda kendimden çok daha emin olmamı sağlıyor sonuçta her iki inancı da tam olmasa da %90 biliyorum ve bu kendi inancıma – RAB İsa Mesih’eolan bağlılığımı ve sevgimi daha daha güçlü kılıyor. Çocukları olan ve bu konuda kararsız olan arkadaşlara tavsiyem bıraksınlar çocuklar derslere girsin her türlü inancı tanısın inanın bana ileride kazanacakları sevgi ve güven çok fazla olacak imanları daha güçlü olacak! Aksi takdirde çocuğun ileride size -siz hristiyansınız diye ben hristiyan oldum- deme ihtimali olabilir.