ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL Re: Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL

#30874
Anonim
Pasif

@menderes samancıoğlu 9774 wrote:

hamdolsun3
isa su üstünde
sizinle tartışmak yok çünkü ben yarğılayıcı degilim.okonuda tanrı yarğılar biz dini yiyecek içecek ihtiyacı yada yaşamsal amaçlar için kulanıyoruz tanrı ise bize bu dindarlıkla bana ulaşmanız mümkün değilki çünki siz dini dünya da ki çıkarlarınız için kulanın diye göndermediki bu dünya ahiretin tarlası değilmi ne ekersen onu biçeceksin konuaı kuralar ve kanunlar kitablar incil. kuran tevrat zebur. vs. peykamberler tirafik polisi . dinler de tirafik levhası ne yöne gideceksek o yöne bizi yönlendirir. kimsenin şeyhi yada papazı bizi ilgilendirmek bizim mezarımıza papazmı girecek imam ı hayır siz kendinizden sorumlusunuz papazın sizi sevmesi sizi cennete götürmez sadece oda yol arkadaşınız olur. Her gün karşımıza çıkan birçok sorunlar var. Araba kullanırken bakıyorsun ki trafik çok kötü ve çok yavaş ilerliyor kızmaya başlıyorsun. Aniden başka bir araba önüne çıkıyor ve sinyal vermeden sola döndüğünde frene basıp kazayı atlatıyorsun ve o anda kızıp, bağırarak küfretmek istiyorsun.

Zor bir gün geçirdin çok sıkıldın. Bir arkadaşın senin durumunu görüyor “haydi birlikte dua edelim diyor” hayır bu gün dua edemem diye hissediyorsun.

Televizyon izlemek istiyorsun açtığında bir bakıyorsun ki karşında tamamen çıplak bir kadın çıkıyor.

Bir buzdolabı satın alıyorsun ve satıcı sana “fatura istiyor musun? Diye soruyor. Kendi kendine eğer faturayı almazsam 50 milyon cebimde kalır diye düşünmeye başlıyorsun.

Çok yorucu bir gün geçirdin bacakların mahvoldu, sırtın ağrıyor çok yorgun hissediyorsunkendini Hepimiz bunun gibi her gün kaç kez değişik denenmelerle karşılaşıyoruz. Oscar Wilde, meşhur bir yazar demiş ki “her şeye direnebilirim ama denenmelere asla”. Peki ya biz ne düşünüyoruz? Mesih inanlısı olarak denenmelere direnebilir miyiz? Bu konuda Kutsal Kitaba baktığımız zaman İsa Mesih’ten öğrenebileceğimiz bir şey var mı? Var Matta 3:13 – 4:11 bu 1- Uyanık olmamız gerekiyor
1.Petrus 5:8-9

Vaftiz İsa Mesih için büyük ve önemli bir olaydı. Burada İsa Mesih’in vaftize ne kadar önem verdiğini görüyoruz çünkü vaftiz olmak için tam 90 km yol yürüdü. Vaftiz olduktan sonra görevine başladı. Bu zamanda 30 yaşındaydı ve Luka 3:23’e baktığınızda İsa Mesih’in görevine başlamak için bu zamana kadar beklediğini öğreniyoruz. Düşünün Ben sizden kiliseye hizmet etmenizi istiyorum ama 30 sene bekleyeceksin diyorum.eyer hayat bimzim istediyimiz gibi olsaydı utanmasak tanrıdan şeker badem isterdik ayıp değilmi din cidi bir muessesedir.. inaç özğürlüğü kutsaldır isa mesi eleştiriliyorsa .ve peykanberler okadar eziyet çekiyorlarsa ve şehlede son sistem yaşıyorlarsa papazlar dahil. hiç kimse kusur bakmasın tanrı sizi süs olsun diye yaratmadıki ozaman şehler fıraunun temsilcisi olur başka birşey degil ok.. din insana edksli degildir tanrı isterse olur şehler yada papazlar degi ok..rabbe hamdolsun

metinden denenmelere karşı direnebilmek için beş prensip öğrenebili–amin

yazınızın sonunda

”hiç kimse kusura bakmasın tanrı sizi süs olsun diye yaratmadıki ozaman şehler fıraunun temsilcisi olur başka birşey degil ok.. din insana edksli degildir tanrı isterse olur şehler yada papazlar degi ok.”

diyorsunuz. ben bundan farklı bişey yazmadımki. şeyh dini yaşamayı bilememişse dinin suçu ne dedim sadece. anlatmaya çalıştığım şeylerle aynı şeyleri söylüyorsunuz.papaz şeyh vs. farketmiyor. İslam hristiyanlık vs. farketmiyor. Yeterki yollar Allahta buluşsun.İslam yolunu takip eden İslamla yürür.Hristiyanlık yolunu takip edende o yolda yürür.Ama yolların sonu Allaha çıkar.