ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL Re: Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL

#30844
Anonim
Pasif

Yazınıza katılmıyorum…

Bir kere Hristiyanlık çelişkiler içindedir demeniz mantığa aykırıdır. Sonuçta Papa’nın sergilemiş olduğu bir tavır Hristiyanlığı değil sadece katolik kiliseyi bağlar. Artı, Papa da hata yapabilir ve bundan da normal bir şey yoktur. Sonuçta o da bir insandır ve her insan da günahlıdır.

İslamın çocuklara, ergenliğe ulaşana kadar, töleransla yaklaştığını ve her yerde göstermiş olduğu adaleti burada da gösterdiğinizi söylüyorsunuz; ama şahsen din öne sürülerek daha ergenliğe ulaşmamış çokcukların (özelleiklede kız çocuklarının) evlendirildiğini herkes bilmektedir.

İstanbuldaki Hristiyanların din derslerine girmemesi de İslam’ın hoş görüsünden çok İstanbulda ki azınlıkların çokluğundan kaynaklanır. Acaba aynı İslam Konya’da ya da Sivas’ta aynı hoşgörüyü gösterecek midir? merhaba:papatya:hiristiyan yada put peres yada müslüman olarak hiç kimseyi biz eleştirmiyoruz papa yada vatikan da beni ilğilendirmiyor. ben dinimyaşarım ister müslüman yada hiristiyan tüm dinleri kabul ediyoruz 4 kitap haktır. hanğisine tanrını istediyi şekilde yaşarsanız o sizi cennte götürür. dinler kural peykamberler trafik polisi dir.kurala uyan menzile varacaktır ister çocuk olsun ister dede.okdin kültürünüz sonderece gelişmiş ok ancak şuvar insan kendisi için yaşar benim mezarıma pastörler yada imam lar girmeyeceki onlar ön ce kendilerinbi kurtarsın. teş bu konuyu geliştirib tartışmaya açıyorum..rabbe hamdolsun–aminDikkat edin ki, kimse Tanrı’nın lütfundan yoksun kalmasın. İçinizde, sizi rahatsız edecek ve birçoklarını zehirleyecek acı bir kök filizlenmesin.
İbraniler 12:15 hamdolsun:isa: