Re: Çocuk Vaftizi

#31394
Anonim
Pasif
Kores;10606 wrote:
Sayin burc son cümlenizde tam olarak kimi ve neyi kastettiginizi anlayamadim.

Değerli Kores cevabınızdan söylemek istediklerimi gayet net bir şekilde anladığınızı görüyorum.

Kores;10606 wrote:
Her isimize gelmeyen ve benim dedigim olacak yoksa ben yokum deyip rest cekmelerden artik sıkılmaya basladim.

“Efendim eğer sıkılmış iseniz kapı oradadır, çekip gidebilirsiniz” der isem bu benim haddime yakışır bir şey mi olur? Haddimi aşmamdan da önce kardeşliğimize yakışır mı? Yakış derseniz bizim kardeşliğimiz sadece sözde kalmış olur.

Kores;10606 wrote:
Bunu artik bazi kisilerin anlamasi gerekiyor…Bilgileriniz varsa buyrun Kutsal Kitap’tan referanslarla aciklayin insanlar aydinlansin ve bereketlensinler.

Konunun kiliselerle, mezheplerle uzaktan yakından hiç bir alakası yoktur. Bunu iddia etmek, mezhepçilik yapıp, karşıt görüşleri karalamaktan başka bir şey değildir. Ankaralı kardeşimiz neden bebek vaftizinin gerekli olduğunu Kutsal Kitap ışığında açıklamıştır. Sünnet örneğini vermiş, sünetin çocuklara yapıldığını belirtmiş, Mesih’in hayatını buna örnek göstermiş ve yeni antlaşmada da sünetin yerini vaftizin aldığını belirtmiş ve bunları yazarken bir hikaye kitabını referans almamış. Referansı Kutsal Kitapmış. Sadece son mesajı okuyorsanız, son mesaja gelene kadar hangi süreçlerden geçildiğini ve neler yazıldığını incelemiyorsanız kusurabakmayın ama burada bi mantık hatası var demektir.