ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Cinsellik, Eşcinsellik Cinselliğin İyileştirilmesi Re: Cinselliğin İyileştirilmesi

#28996
Anonim
Pasif

Tutarlı olun , heteroseksüel günah daha normal görünüyor diye eşcinselliğe daha ağır bir tepki göstermekten kaçının.Kilise kendi içindeki heteroseksüel günahlara – pornografi, tutsaklık, ahlaksızlık, cinsel oyunlar, zorlayıcı mastürbasyon – sık sık gözlerini kapar. Ancak, eşcinsel bir günah açığa çıktığında, bu kişiler günah keçisi ilan edilir.

Bu nedenle eşcinsellerin, savaşlarını itiraf etmeleri ve özgürlüğü aramaları çevrelerindeki insanların değerlerine ve tavırlarına bağlıdır. Kilise üyeleri, kusurlarını ve başarısızlıklarını birbirlerine itiraf ediyor mu ? İnsanlar birbirlerine teşvik sözleri veriyor mu ? Kişiler doğru ve sağlıklı bir yaşam için birbirlerini destekliyor mu ? Başka deyişle Mesih’in yasası, birbirlerinin yüklerini, günahlarını ve zayıflıklarını taşıyan insanlar tarafından yerine getiriliyor mu ? ( Gal. 6:1-2 ).

Kilise önderi olan bir arkadaşım bir keresinde bu noktayı anlamamı sağladı. Kilisedeki iki kişinin eşcinsel olduğunu hissetmiş. İkisini de ofisine çağırmış; eşcinsel ve sevgili olduklarını itiraf etmişler. Önder yumuşak ama kesin bir dille günahlarından tövbe etmelerini ve ilişkilerine son vermelerini istemiş. Adamların biri şöyle demiş: ” Sen benden sigarayı bırakmamı ya da saç rengimi falan değiştirmemi istemiyorsun. gerçek ve somut olarak tanıdığım her şeyi bırakmamı , kendimi bu İsa’ya ve içinde kimseyi tanımadığım bir kilise topluluğuna adamamı istiyorsun. Sen benden ölmemi istiyorsun. ”

Ruhsal ölüm ve yeni yaşam anlayışına sahip olan önder, ” Evet sizden bunu istiyorum.” demiş.

Adam hemen karşılık vermiş: ” Bu kilisedeki hiç kimse böyle bir ölüme çağrılmadı. Benden başlama. ” Bu sözlerden sonra adamların ikisi de ayrılmış ve bir daha dönmemiş. ( A. C. )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun. :elsalla: