#30115
Anonim
Pasif

Sevgili Halleluya,

Bu cesaret veren paylaşımınız için teşekkürler!!
Yaşantımızda her şey her zaman yolunda gitmeyebilir, sorunlar yaşayabiliriz. Bunun için bazen uzun süre dua ederiz, hiç bir yanıt gelmez . Cesaretimizin kırıldığı, ümitsizliğe düştüğümüz olmuştur zaman zaman, neticede etten ve kemikten yaratılmışız. Ama bunun farkına varır varmaz imansızlığımız için Rab’den özür dilemeliyiz. Sorun ya da sıkıntı ne denli büyük olursa olsun, Rab yanımızdadır, bizimledir.

Sorunlarımız aşılmaz bir dağ gibi karşımıza dikilmiş olabilir. Ama unutmayalım ki, Rabbimiz bu dağ gibi görünen sorunların hepsinden büyüktür. O, bizim içinde bulunduğumuz zorlukları, sıkıntıları BİLİYOR, çabalarımızı, çırpınışlarımızı GÖRÜYOR, feryatlarımızı ve haykırışlarımızı da DUYUYOR.

Peki neden yanıt vermiyor?’, diye ben şahsen pek çok kez sormuşum kendi kendime. Belki Rab’bin ne düşündüğünü anlayamayız, ama her durumda O’na güvenelim. O bizler için iyi şeyler düşünüyor, iyi şeyler planlıyor. Rab, zorlu sınavlardan geçmemize izin veriyorsa mutlaka bir amacı vardır. Belki bize sabretmesini öğretiyordur, bizi imanda güçlendirmek istiyordur, ya da ilerde bizim gibi sıkıntılardan geçecek olan insanları anlayabilmemiz içindir vs. Bunun nedenlerini Rab daha sonra bizlere açacaktır.

Tanrı sevgidir, kendi belirlediği zamanda kesinlikle bizlere yardım edecek ve sıkıntılarımızdan kurtaracaktır

‘Sıkıntı gününde bana seslen! Seni kurtaracağım ve adımı yücelteceksin’ (Mezmur 50:15). hamdolsun

Sevgiler
Suna