#30463
Anonim
Pasif

Işık,bizim dünyalı damarlarımıza kapatılırsa nasıl parlayacak ? Gideon’unordusu biliyordu. Dünyasal damarlar kırılmalıdır. Dış varlığımız yani kabımız, içteki ışık parlayacaksa kırılmalıdır.

Bizim dünyasal çanaklarımızla, Gideon’unadamlarının kullandıkları arasında iki önemli fark vardır. Birincisi, Gideon’un savaşcılarının kırılmış kaplarını gelecekte kullanamazlardı. Kırıldıkları için artık onlar için değersizdi.Ancak Tanrı nasılsa, hazinesinin devam etmesini tüm zayıflığıyla, dünyasal bir kapta sürdürmek ister. Tanrı bizi fırlatıp atmak için değil daha fazla bizden yararlanmak için, bizim vasıtamızla Hayatını ve Işığını yayması için kırar.İkinci önemli fark: Gideon’un kapları çok kolay kırılıyordu. Bir vuruşta kaplar, parça parça dağılıyordu.

Fakat Tanrı bizi bulduğunda bunu çok dikkatlice ve amaçlı bir şekilde yapar. Hayatlarımızın tek bir vuruşu değil birçok vuruşa ihtiyacı vardır. Bunlar şartların çeşitliliğiyle ve zamanla olur. Böylece işimizi, Tanrı’nın bizi değiştirme işleminde ideal bir araç yaparız.Çalışırken çok zaman harcarız, çalışmamız sırasında birçok durumla karşılaşırız. Peki, Tanrı’nın bu değiştirme işlemi için nasıl bir hazırlık yapılmalıdır ?

Yusuf’un mesleği bize Tanrı’nın iş durumlarını bizi değiştirmekle ilgili nasıl kullanıldığı ile ilgili birçok örnek verir. ( L. P. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ?:elsalla: :elsalla: :elsalla: isamesihyasiyor