#29862
Anonim
Pasif

Bir insanı işinden uzaklaştırın. Onu çok zengin tecrübeleri yaşayabileceği bir kaynaktan alıkoyuyorsunuz demektir. Bu zengin tecrübeler, günahı ölüm ( Mesih’in ölümü ) ve Tanrı doğrultusunda ( Mesih’in dirilmesi ) yaşamaktır.

Erkekler için, bazı çalışan kadınlar günahı yenebilecekleri bir potansiyel kaynak olurlar. Bu alanda Yusuf böyle bir problem ile karşılaşmıştır. İş verenin karısı onu baştan çıkarmaya çalışmıştır. Yusuf reddetmiştir. Baş saki düşünü Yusuf’a anlattı: ” Düşümde önümde bir asma gördüm ” ( Yaratılış 39:9 )

Kutsal Yazılar’da Yusuf’un bu kadını çekici bulduğuna dair bir belirti yoktur. O bir erkekti, etten ve kandan yapılmıştı. Böyle bir hareketin Tanrı’ya karşı bir günah olduğunu da bildiğinden dolayı benliğin günahkar arzularına öldü.

Tanrı’ya güvenmeliyiz ve böylece, Mesih’in çarmıhının içimizdeki benliği öldürmesine izin vermeliyiz. Böylelikle, emirlere sadık kalabiliriz. Bu nedenle iç varlığımızın dünyasal yönlerini – cinsel ahlaksızlık, pislik, tutku, kötü arzu ve putperestlik demek olan açgözlülüğü – öldürün. ( Kol. 3:5 ) { L. P. }

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Onların ne düşündüğünü bilen İsa şöyle dedi: ” Kendi içinde bölünen ülke yıkılır, kendi içinde bölünen ev çöker. ” ( Luka 11:17 ) :elsalla: :elsalla: :elsalla: