#29667
Anonim
Pasif

Yukarıda okuduğumuz gerçek yaşanmış olan bu olay tüyler ürpertici! Hele bunları bu küçücük çocuğun yaşaması.. İşte burada yine her zaman olduğu gibi İsa Mesih’in sadakatini, sevgisıni görüyoruz. İsa Mesih, bu küçük yavrunun yaşamış olduğu o korkunç olayda onun yanında oradaydı, onu kucağına almış, okşayarak teselli ediyordu. Onu sadece teselli etmekle kalmadı, ona bakacak, sevgiyle büyütecek imanlı bir aileye teslim etti.

Zaman zaman televizyonda bu tür haberlerle karşılaşırız. Bu küçük çocuğun yaşadığı benzer olayları görünce yüreğimiz sızlar, üzülür günlerce o olayın etkisinde kaldığımız olur. Bizim yapmamız gereken tek şey onlar için dua etmek ve onları Rab’bin ellerine teslim etmek olsun. İsa Mesih bütün çocukların, bütün güçsüzlerin, bütün çaresizlerin yanındadır. Acılı, sıkıntılı her anımızda O bizleri teselli etmek ve yardım için yanımızdadır. Tıpkı o küçük çocuğun yanında olduğu gibi, onu okşayıp teselli ettiği gibi… O çocuk İsa’yı gördü, bizler görmezsek de, imanla biliyoruz ki İsa herzaman yanımızdadır, bizimledir.

‘Sen sıkıntı çekenleri görürsün, yardım etmek için onları izlersin.
Çaresizler sana dayanır,
Öksüzün yardımcısı sensin’ (Mezmurlar 10:14).

‘Çünkü O mazlumun çektiği sıkıntıyı hafife almadı. Ondan tiksinmedi, yüz çevirmedi;
Kendisini yardıma çağırdığında ona kulak verdi’ (Mezmurlar 22:24).

İsa Mesih, böyle kişiler için dua etmemizi ister. Bizler, çaresiz, güçsüz, zayıf ve yardıma muhtaç kimselere yardım etmek için hazır mıyız? Acı çeken insanları teselli ediyor muyuz? Onlar için dua ediyor muyuz?

Sevgilerimle