#31596
Anonim
Pasif

Sevgili oritellam,

Biliyor musun, mesajını okuyunca seni çok kıskandım!

Rab’bin başımı okşaması için inan her şeyimi veririm. Yeter ki bir kez olsun O’nu göreyim, O’nunla birebir konuşayayım. Bu anın gerçekleşeceği günü sabırsızlıkla bekliyorum.
O, rüyalarımı süslesin isterim. Bu nedenle Rab’bi görümlerle, rüyalarla görenleri, O’nunla birebir konuşanları hep kıskanmışımdır.

Şükürler olsun ki Rab, benimle dualarımda konuşuyor. Belki sesini işitmiyorum ama yakarışlarımın duyulduğunu ve yanıtlandığını görüyorum ve hissediyorum.

Rab’bin sesini Kutsal Kitap okurken duyabiliyorum. Bu kitap aracılığıyla Rab bana özel olarak sesleniyor. Ayetleri okuduğumda çoğu kez kulağımı çekiyor; bunun farkındayım. Çoğu kez de cesaret, esenlik ve güven duygusu veriyor bana. Aferin! Mehmet diyor, devam et! Başaracaksın çünkü ben seninleyim, devam et!
Duyabiliyorum O’nun sevgi dolu cesaret sözcüklerini…

Rab benimle kilisem aracılığı ile de konuşuyor. Pazar günleri vaazda, ya da bir kardeş aracılığıyla konuşuyor benimle. Tıpkı bu Forum aracılığı ile konuştuğu gibi. Gir’ diyor Rab. Gir ve oku. Bilgilen, öğren ve donan. Sana gülseler bile, alay etseler bile, seni Kutsal Kitap karşıtı olarak suçlasalar bile yap bunu…

Şükürler olsun ki Rab, sana gürünmüş, sana gülümsemiş. Kardeşlerimin de yazdığı gibi bunu bir mesaj olarak algıla ve Rab’bi yaşamına çağır. O seni seviyor! Daha ne yapsın ki sana? O seni çağırıyor! Kulak ver uyarısına.

Bu çağrı, bu uyarı çok önemli. Yaşam ya da ölüm…
Size bu çağrının ne denli önemli olduğunu vurgulayan bir şey anlatmak isterim:
Volkanik bir dağın eteğine kurulu bir kasabanın yerel radyo istasyonundan şu anons yapılmaktadır “Bir an önce yaşadığınız yeri terk edin! Bilim adamları volkanın faaliyete geçeceği bilgisini verdiler. Yaşamak isteyenler bir an önce kasabayı terk etsinler ve güvanli bir yere gitsinler”.
Bu çağrıyı alanlar ne yapmalı? Lütfen sana yapılan bu özel çağrıyı iyi düşün ve ona göre harekete geç!

Rab senin ve ailenin sığınağı olsun!