ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Ana Babalığın Önemi Re: Ana Babalığın Önemi

#31504
Anonim
Pasif

a-rabbe hamdolsun

Anne baba olmak Tanrı’nın verdiği en büyük ve en güzel armağanlardan biridir. Bunun bilincinde olmak, Tanrı’ya çocuklarımız için teşekkür etmek önemlidir. İmanlı anne babalar olarak onları Tanrı yolunda yetiştirmekle sorumluyuz.

Yazarın dediği gibi: ‘Amacımız, çocuklarımızın Tanrı’nın ve kendilerinin gerçekten kim olduğunu anlamalarını sağlamak, armağanlarının gelişmesine yardımcı olmaktır. Öyle ki, Tanrı’ya yaraşır ve insanlığa bereket olsunlar, yaşamları verimli ve etkili olsun.’

Çocuğu doğurup dünyaya getirmek, anne baba olmak demek değildir. Anne baba olmak demek, onlara yeterli ilgiyi, sevgiyi, şefkati ve güveni vermek, onları topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek ve en önemlisi de Tanrı yolunda yetiştirmektir.

Çocukluklarında dışlanıp dövülen, anne baba sevgisi ve ilgisi görmeyenler için kendi çocuklarına yeterli sevgiyi vermeleri zordur. Ama İsa Mesih’e iman edince Tanrı, kişinin sevgi açlığını bilir ve sevgisini bol bol üzerine boşaltarak o eksikliği kapatır.

Çocuklarımızı yetiştirirken, Tanrı’ya bizlere bu konuda bilgelik ve anlayış vermesi için dua etmeliyiz. Çocuklarımızı hergün duayla O’nun kutsal ellerine vermeliyiz. Tanrı’yla işbirliği yapmalı ve O’na güvenmeliyiz.

Sevgiler
Suna