#27952
Anonym
Inaktiv
deadlow;11091 wrote:
Bana bunlar çok saçma geliyor baba oğul kutsal ruh.Bi kere Yuhanne dediğiniz yani tanrı doğmamış doğurmamıştır. İsa da her peygamber gibi isan olarak doğdu siz diyosunuzki Tanrının oğlu e o zaman Diğer peygamberlerde Tanrının oğlu böyle bişey olmaz bana kanıtlayın o zaman zaten bütün İnci ler hz isa zamanında yakılmadımı nerden biliyorsunuz doğru olup olmadığını zaten doğru olsa bile neden tanrı Kur-an-ı Kerimi dünyaya yolladı ? Lütfen Açıklayın

Sevgili deadlow öncelikle hristiyantürkforuma hosgeldiniz.
Buraya gelmeniz bir tesadüf degil. Rab’bin sesine kulak vermenizi ve gercek diri Tanrı’ya iman etmenizi umuyorum.

Birinci cümlede Baba Oğul ve Kutsal Ruh’un size saçma geldiğini yazmışsınız, ardından şöyle bir cümle kurmuşsunuz ki anlamıs degilim. Bi kere Yuhanne dediginiz yani tanrı doğmamış doğurmamıştır. Cümleleri biraz daha bağlantılı ve anlamlı yazarsanız size daha iyi bir cevap yazabiliriz.

Tabi ki bazi şeyler size saçma gelebilir ve anlamayabilirsiniz. Çünkü hristiyanlığı size çok yanlış anlatmışlar ve bazı önyargılarınız mevcut. Mesela bütün incillerin hz İsa(!!) zamanında yakıldığını (!!) iddia etmeniz tamamen yanlış ve boş bir önyargıdır. Bizim sizlere birşeyler ispat etme çabamız olamaz. Çünkü bizim inandığımız Kutsal Kitap, Tanrı Söz’üdür ve Tanrı Söz’ü de hiçbir zaman DEĞİŞTİRİLEMEZ. Siz değiştirilmiş diye bir iddia ortaya atıyorsanız sizin bunu ispat etme zorunluluğunuz vardır. Ispat edemediğiniz takdirde susmanız bir erdem olacaktır. Ayrıca değişmediyse ’neden sonra Kuran-i Kerim gelmiştir?‘ cümlesi bizim için bir anlam ifade etmemektedir. Çünkü biz Kutsal Kitap’ın Tevrat,Zebur ve İncil’den olustuğuna ve bunlardan hariç Tanrı’nın herhangi bir yazılı kitap göndermedigine inanıyoruz. Umarım yeterince açık yazmışımdır. Bu forumda kalıp hristiyanlik ve Kutsal Kitap hakkında bilgilerinizi tazeleyeceğinizi umuyorum.

Rab yüreginize dokunsun,size esenlik ve bereket versin.
AMIN2.png