ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler Re: Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler

#29742
Anonim
Pasif

Kayin ve Habil’den sonra birçok çocuk doğdu. Yeryüzünde; binlerce insan yaşıyordu.Ama ; Tanrı’yı reddetmişlerdi. İnsanlar kötü yollarda yaşıyorlardı. Karışıklılık ve felaket vardı.

Tanrı; insanı yarattığına pişman olmuştu. İnsalar, asidiler. Birbirlerine çok zarar veriyordu. Birbirlerini öldürüyorlardı. Yüreklerini katılaştırmışlardı. Vicdan azabı çekmiyorlardı. Tövbe etmeye hiç niyetli görünmüyorlardı.Bunlar; Tanrı’nın kutsal ve adil yapısını zedeliyordu. Kötülüklerin yargılanması ve cezalandırılması gerekiyordu. Bundan dolayı; Tanrı, yeryüzünde bütün canlıların yok olması için sel göndermeye karar verdi.

Herşeye rağmen; Tanrı’nın sevdiği bir adam vardı. Adı, Nuh’tu. Nuh; Tanrı’yı seviyordu ve O’nun gözünde doğru olanı yapmaya çalışıyordu. Kötülük yapanların arasına girmiyor ve yapılan kötülüklere katılmıyordu.

Birgün Tanrı, Nuh ile konuştu. Tasarısını onunla paylaştı. Tanrı, ölçülerini verdiği bir gemiyi, Nuh’a yapmasını söyledi. Bu gemi;Nuh, karısı ve 3 oğlu ile onların eşleri için sığınak olacaktı. Ayrıca; bütün hayvan türlerinden erkek ve dişi olacaktı.Nuh’un, Tanrı’nın yeryüzündeki insanları yargılaması bitinceye dek ; sağ kalabilmelerine yetecek kadar yiyeceği gemiye depolaması gerekiyordu.

Nuh, Tanrı’nın sözünü dinledi.Oğullarının yardımıyla; Tanrı’nın istediği biçimde büyük bir gemi yapmaya başladı.

İnsanlar; Nuh’a ve oğullarına kim bilir nasıl gülmüşlerdi ? Gemi için su yoktu ! Her yer kupkuruydu.Tanrı’nın yargılamasına ilişkin uyarıyı hiç kimse dikkate almadı.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız. Başkasını bağışlayın, siz de bağışlanırsınız. ” ( Luka 6:37 ) violet :papatya: rabbe hamdolsun