#30533
Anonim
Pasif

Sevgili Doğa merhaba
Yazdığın tüm mesajları okudum. Çok karmaşık duygular içerisindesin, ama senin karmaşık duygularını, düşüncelerini ve içindeki boşluğu bilen İsa Mesih, kollarını açmış seni kendisine çağırıyor. Bu foruma girmen bir tesadüf değil, doğru adrestesin!

Quote:
şöyle söylüyorlar mesih İsa sadece müslümanları kurtarcakmış bu doğru olabilir mi?bu nedemek? ben Ozamanlarda İsadan ve sevgimden kalbimden bahsederken bu şekilde anlattılar ve o yüsden iki yıl geciktim ama içimde ki ses öyle demiyor bu bir yalan mı lütfen biri desin?bu nedemek?

İsa Mesih belli bir ulus için, belli bir din için gelmedi. O, tüm insanları hiçbir ayırım yapmadan çok seviyor ve herkesin kurtulmasını istiyor. Zaten İsa Mesih’in çarmıh ölümüne gitmesinin tek nedeni insanlara olan eşsiz sevgisidir. Onları sonsuz cehennem yargısından kurtarmak için, gökteki yüceliğini bir kenara atarak, insan oldu, aramızda yaşadı, ve bizim çekmemiz gereken cezayı kendisi çekti. İsa Mesih benim, senin ve tüm insanların yerine öldü, ama üç gün sonra dirildi ve yaşıyor Doğa’cığım.

İsa Mesih’i gelmiş geçmiş hiç bir din önderiyle, hiç bir peygamberle kıyasalayamayız. Bütün din önderleri normal bir anne babadan dünyaya geldiler, günah işlediler ve öldüler, çünkü onlar yerdendiler, ölümlüydüler. Ama İsa Mesih göktendir. Mesih’in doğumu, yaşamı, ölümü ve dirilişi eşsizdir.

1- O’nun doğumu eşsizdir, çünkü normal bir anne babadan doğmadı, ama Tanrı tarafından seçilen bakire kız Meryem’in üzerine Kutsal Ruh geldi ve Meryem gebe kaldı ve İsa Mesih doğdu.

2- Yaşamı eşsizdir. İsa Mesih bu dünyada yaşadığı süre içerisinde tek bir günah bile işlemedi, anadan doğma körlerin gözlerini açtı, üç günlük ölüyü diriltti, sayısız mucizeler ve harikalar yaptı, çünkü O göktendir, Tanrı’dan gelmiştir.

3- O’nun ölümü ve dirilişi eşsizdir. İsa Mesih öldü fakat ölüm O’nu tutamadı ve üç gün sonra görkemle ölümden dirildi. İSA MESİH YAŞIYOR, DİRİDİR! Yaşayan diri bir Rab’be iman ediyoruz.

Evet sevgili Doğa, İsa Mesih senin günahlarının cezasını da çarmıh üzerinde kanıyla ödedi. O’nu Rabbin ve Kurtarıcın olarak yaşamına çağır, İsa Mesih kalbinin kapısında durmuş ve kapıyı çalıyor. Diyor ki: ‘Doğa, kızım, yüreğinin kapısında bekliyorum, kapıyı açıp beni yüreğine alacak mısın?’

Senin yapman gereken tek şey: ‘Evet Rab İsa, yüreğime gel, günahlarımı bağışla, yaşamıma gir, Rabbim ve Kurtarıcım ol’ demektir. Bunu yaptıktan sonra gerçekten İsa Mesih senin yaşamına girecek, sana sonsuz yaşam verecek ve seni değiştirmeye başlayacaktır.

‘Ben sevdiklerimi azarlayıp terbiye ederim. Onun için gayrete gel, tövbe et!

İşte kapıda durmuş kapıyı çalıyorum. Biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim; ben onunla ve o benimle birlikte yemek yiyeceğiz.

Ben nasıl galip gelerek Babam’la birlikte Babam’ın tahtına oturdumsa, galip gelene de benimle birlikte tahtıma oturma hakkını vereceğim’ (Esinleme 3:19-21).

Sevgilerimle