Re: 100 günah

Anonim
Pasif
baslangic;10806 wrote:

Aslında Tanrı bizlerin günah işlemesini istemez, bu şuna benzer; Değer verdiğiniz birisi sizi yemeğe davet etse, yemek esnasında üzerinize yemek dökseniz, bu daveti yapanın sizin üzerinize yemek dökmenizi istediği anlamına gelebilir mi? Hayır ve asla, oysaki o sizin güzel bir vakit geçirmenizi istemişti. Bu durumda, Tanrı size yaşam vermekle, güzel bir yemeğe davet etmiş gibidir, sizin yemek esnasında, yemeği üzerinize dökmeniz, yaşamda yapılan hata gibidir, üzerinize dökülen yemeğin lekesini temizlemek istemeniz, pişmanlığınız gibidir, bunun için daveti yapandan yardım istemeniz, Tanrının sizi bağışlayacağını bilmeniz gibidir. Tüm çabalarınıza rağmen üzerinizdeki elbiseyi temizleyememeniz neticesinde, daveti yapanın size yeni bir kıyafet vermesi, Tanrının sizi bağışlaması gibidir. Yeter ki bunu görebilelim. Egomuz bunu görmeye engel olmasın, ben bu yazıyı okuyan arkadaşlarımdan, bir şey yapmalarını isteyeceğim, gelin, bu günden itibaren her akşam hayatınızla ilgili 100 tane hata tespit edin.

1-Tanrım yolunu unuttum.
96-Tanrım, sana olan sözümde duramadım.
97-Tanrım, sana yakışır bir şekilde ibadet edemedim.
98-Tanrım, seni unutarak günahların en büyüğünü işledim.
99-Tanrım, günahlarım seni olduğun gibi tanımama engel oldu.
100-Tanrım, ben sana gerektiği gibi tövbe edemedim, bu tövbem içinde beni bağışla.

Bu yazı her hangi bir dini kaynak içermeyip, tamamen Aşk Name’den iktibas edilmiştir.

Çok güzel bir benzetme yapılmış. Bizleri bu güzel yazıdan haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

Yarın bir sayayım bakalım kaç yüz tane hatam çıkacak.