#30349
Anonim
Pasif

Rab’in sevgisi, gücü, adaleti ve bilgeliği sizlerle olsun!

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; hizmet ettiğim kilisede vaftiz olmamış kişilerin Rab’bin sofrasına katılmalarına izin verilmiyor (gerekli açıklama yapılarak sadece izlemeleri ve dua etmeleri isteniyor).
İman etmemiş kişilerin bu sofraya katılmalarının tabi ki belli bir dayanağı var. İsterseniz ilk once bunu açıklayayım;
Bu sofraya katılım gösterenlerin Yeşua Mesih’e iman etmiş, yaşamlarını O’na adamış olmaları, O’nun bedeni ve kanının ne anlama geldiğini biliyor olmaları, bu sofranın bir ruhi beslenme yeri olduğunun bilincinde olmaları, bu sofranın özü olan antlaşmanın (Yeni Antlaşma) altında olmaları beklenir. Bu sofraya katılanların Yeşua Mesih’i Rab’leri ve Kurtarıcıları olarak Kabul etmeleri gerekir. Mesihin çarmıhtaki işine iman ederek tövbeye gelmiş olmaları gerekir. Günahının bilincinde olmalı ve günahının bedelinin nasıl ödendiğinin bilgisinde olmaları gerekir. Imanda, hizmette, tapınmada, amaçta, hedefte “bir” olanların diğerleriyle ne paydaşlığı olabilir ki? Rab’bin sofrası Rab’bin halkıyla, O’nun oğulları ve kızlarıyla kutlanır veya anılır.
Mesih, kendisine iman etmeyenlerle bu sofraya oturmamış. Tapınakta ya da herhangi bir yerde bu anılmayı başlatmamış. Antlaşma yaptığı kişilerle bu sofrada yer almış. Çünkü bu sofra zaferin, barışın, esenliğin, kutlanıldığı yerdir. Bu nedenle sofraya katıların “bir” olmuş kişiler olması gerekir.
Rab’bin lütfu üzerinizde olsun!