Bu Bir Mucize mi?

 • Bu konu 8 izleyen ve 9 yanıt içeriyor.
10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26868
  Anonim
  Pasif

  Dağıstan’lı bir bebeğin vücudunda,vücut ısısının yükselmesiyle birlikte Kur’an ayetleri beliriyormuş.İnternette dolaşan bir haber bu ve videosu da var.Annesi siliyor ama yazılar silinmiyor.Bu haberi okuyan eşim,”bu mucizeye nasıl yorum getireceksin?hala mı inanmıyorsun?”diyor.

  Şaşkınım tabi,ne diyeceğimi bilemiyorum.Bu nedir?Ben bu konuda nasıl bir açıklama yapabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Esenlikler..

  #34967
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Aria aynen şunu söyleyin ; “internet ortamında hertürlü sahtekarlık,hile olabilir,buda onlardan birisi ” ve hatta örnek vererek “şu sahte bir kız vardıya , annesi kuran okurken müziğin sesini kısmasını söylemiş kız kısmamış üstüne gelip annesine bağırmış,ve kız biranda alev almış annesi battaniye ile kızı söndürmüş geri battaniye yi kaldırdığında kız maymuna dönmüş,ama 1 yıl sonra Fransız bir heykeltraş ın sergisinde SÖZDE maymuna dönen kızın heykeli müzede sergilendi,resimleri var o ünlü arama motorundan sana gösteririm istersen” şeklinde cevab verebilirsin,,,”o heykel i , işte müslümanlar kurana karşı geliyor diye buna yorumladılar,işte en büyük yalan bu mesela” ,dersin.

  #34968
  Anonim
  Pasif

  Selam Aria arkadaş esenlik olsun.
  Neler oluyor diyerek,hemen bahsettiğiniz siteye girdim,çok tatlı harika güzel bir bebek gördüm.
  Divanın üzerine serpiştirilmiş resimler var,dikkat edin resim diyorum.
  Daha sonra evin görüntüsü ailenin görüntüsü.
  Gerçekten resimlerdeki arapca yazılar bir hattatın elinden çıkmış gibi. fakat iş videoya gelince hiç bir ilginçlik göremedim…!
  Resimdeki olay ile video arasında hiç bir bağlantı göremedim.
  Annenin elinde bir bez,bebeğin bacağını siliyor ve allerjik olmuş gibi bir kızarıklık var.
  Belki o kızarıklığın bazı halleri arapca harflere benziyor olabilir.
  fakat gine söylüyorum resimler ile video görüntülerinin alakası yok.
  Kişi arzu ettiği şekildede görebilir…!
  Esenlikle kalın.

  #34970
  Anonim
  Pasif

  Aynı yalanı bende duymuştum. Açıkcası bu tip şeylere pek inanmıyorum ben balkabağını kesince içinde arapça Allah yazısı ya da yine gökyüzünde arapça Allah yazması gibi. Tanrı’nın insanlara bu şekilde kalkıp işte ben varım size kanıt diyeceğini zannetmiyorum. Mucizeler her zaman olur bunlara anlam yükleyen insanlardır. Örneğin geçenlerde bir sinek olayı vardı sinek sözüm ona kanatlarıyla Allah sesini çıkartıyormuş başta bana da öyle geldi sonra bazı kişilere izlettim ama sadece “Ee ne var bunda?” diye tepki vererek saçmaladığımı düşündüler, bir anlam çıkaramadılar. Bu sefer aynı kişilere bak Allah gibi ses çıkartıyor diye izlettim, bu sefer “Aaa cidden ya” dediler. Yani insan biraz da görmek istediğini, duymak istediğini duyan bir varlıktır.

  #34975
  Anonim
  Pasif
  Aria;18123 wrote:
  Dağıstan’lı bir bebeğin vücudunda,vücut ısısının yükselmesiyle birlikte Kur’an ayetleri beliriyormuş.İnternette dolaşan bir haber bu ve videosu da var.Annesi siliyor ama yazılar silinmiyor.Bu haberi okuyan eşim,”bu mucizeye nasıl yorum getireceksin?hala mı inanmıyorsun?”diyor.

  Şaşkınım tabi,ne diyeceğimi bilemiyorum.Bu nedir?Ben bu konuda nasıl bir açıklama yapabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Esenlikler..

  Degerli Aria

  Müslüman dünyasinda var oldugu söylenen mucizeler(!!) hep ayni türden..Cogu dedikodu ve abarti tarzinda..Mucize yapacaksaniz dogustan kör olan birini iyilestirin,felcli olan birini ayaga kaldirin,ölmüs olan birini diriltin..Incil’de ve yasadigimiz dünyada bunlar Isa Mesih’in adi sayesinde oldu ve olmaya devam ediyor..Hani bunlar neden internette tez bir sekilde yayilmiyor ve üzerinde konusulmuyor??

  Hani Astronot Neil Armstrong’da Ay’da ezan sesi mucize(!!)siyle müslüman olmustu,Hani ünlü Fransiz Kaptan Coustou da Kuran’daki bir ayetten dolayi müslüman olmuslardi..Ve hala da müslüman dünyasinda bu tür sacmaliklara inaniliyor..Ama gercek su yüzüne ciktiginda kimseden tik yok…neden acaba??

  Sevgili Aria Incil bizi bu tür belirtilere karsi uyariyor.Seytan’i hafife almayalim.O yalanin babasidir ve insanlarin da yalana kanmasi ve gercekten uzaklasmasi icin gece gündüz durmadan calismaktadir.Hatta insanlari saptirmak icin kendisine Isik Melegi süsü bile vermektedir.Dolayisiyla Tanri’dan olan mucizeler olabilecegi gibi Seytan’dan da olabilecek cok sayida mucizeler olmaktadir.

  Seytan da kendisine isik melegi süsü verir.Ona hizmet edenlerin de kendilerine dogrulugun hizmetkarlari süsü vermesi sasirtici degildir.2.korintliler 11,14

  Cünkü sahte mesihler,sahte peygamberler türeyecek;bunlar belirtiler ve harikalar yapacaklarÖyle ki, ellerinden gelse secilmis olanlari saptiracaklar.Ama siz dikkatli olun.Iste size her seyi önceden söylüyorum. Markos 13,22

  Sevgili Aria en büyük ve en önemli mucize Mesih’in dirilisidir.Mezarda kalmamistir.Diger insanlarin hepsi ölmüstür.Mesih ise ölümden dirilmistir ve bizlere de yasam verecektir.Yeterki iman edelim.

  Kendisinde Tanri Oglu bulunanda yasam vardir,kendisinde Tanri Oglu bulunmayanda yasam yoktur. 1.Yuhanna 5,12

  Rab sizi gercekte ve ruhta yetkinlige eristirsin,bereketlesin.

  Sevgiler

  TANRISEVGIDIR.png  #34979
  Anonim
  Pasif

  Ve en önemli olan… bir hayat önerisinin varlıksal anlamda çıkar yol teşkil edip etmediğidir. Vicdan özgürlüğünü hiçe sayan, şiddetle, bastırılmışlıkla, tehditle insanı Tanrı’ya vardıracağını iddia eden bir hayat tutumu, değil bebek vücudu üzerinde harflerin belirmesi, Hristiyanlık’ta temel sayılan tüm mucizeler türünden mucizelerin kendi lehine ”belirmesi” ile bile izlenilebilecek bir şey değildir kesinlikle.

  Hristiyan’ı Hristiyan yapan mucizeler değildir zaten (gerçek olsalar bile). Hristiyan’ı Hristiyan yapan Hristiyanlığın teşkil ettiği hayat yaklaşımının varlıksal anlamda tek çıkar yol olduğunun Ruh’ul Kudüs’ün insana şahsen bildirmesi sayesinde farkına varılmasıdır, sadece.

  #34983
  Anonim
  Pasif

  Değerli Viran dede Abi,
  Çok haklısın, Evet Hatıraları..Dün gibi taze..cap canlı o yatırlardaki tepinmelerimiz.. Annemler huşu içinde kendilerinden geçmiş, mevlütlerini dinlerken sessiz bir şekilde ağlarlarken..bizler.. Dolmaları..çalıp..lokumları yürütürdük.

  Bak.. şimdi unutmuştum tüm bunları..hatırlayınca hüzün bastı..
  Nereden geldiğini bilmiyorum tüm bu geleneklerin ama ..onca telaşın..
  tatlı bir yorgunluğu da vardı..Eve gelir gelmez de annem hemen banyoya sokardı beni..Üst baş Hak getire..

  Viran Dede Abi bak şimdi başka şeyler de hatırladım..
  Ya birde Nenem.. biz doğunca..bizi 7..günlükken birde..kırkında tuzlu suya sokup çıkarmışlar..Tıpkı vaftiz gibi..
  Birde Nenem.. çok üzülünce ..Toprak başıma ..kül başıma..derdi..Ağıt yakardı..(biliyorsun..Doğu kökenli)

  Bunlar sana yabancı gelmedi değil mi? Kutsal
  Kitap’ta..kül içine oturma..başa kül serpme..üst baş yırtma..dövünme..
  Kutsal Kitap’ta ,okuyunca.. aaaa ya bunu.. Babaannem yapıyordu, demiştim.

  Hep bir yerlerden gelme..aslında gelenekler..alışkanlıklar..yaşanılanlar.

  #34987
  Anonim
  Pasif

  Aria ‘cim
  Rabbin esenligi senin ve esinin uzerine olsun. =)

  Rabbin mucizesini mi goremek istiyorsun? Iman ettigim su kisacik zamanda yasadigim mucizeler kac kisiye nasip olmustur acaba merak ediyorum. =)

  Hastaliklarim iyilesti,agrilarim gecti.

  Aglayarak yarkardigim ve bir benim bildigim dualarimin hepisi beni hayatinda ilk defa gormus kardesler tarafindan (Rabbin istegiyle) bana ettikleri dua esnasinda yanitlandi.Bu insanlar beni nerden tanir,Rabbe ne dua ettigimi,neyi bekledigimi ne bilir? Ayni dili konusmuyor,ayni irktan bile gelmiyorduk…

  Her seyi birak,Rabbim gozum acikken bana kendisini gosterme lutfunda bulundu.Cunku biliyorduki benim onu gormeye ihtiyacim var ve icimde oturtamadigim ve tamamlayamadigim seyler ancak onun suretinin bana gozukmesiyle tamamlanabilirdi.

  Peki benim bu lutuf karsinda tepkim ne oldu dersin? Titreyerek aglamak ve onun varligi karsisinda ne kadar aciz oldugumu bir kere daha hatirlamak… Ben kardeslerim bana el koymus kilisede dua ettigim esnada Rabbin yuzunu gorurken,onun yuceligi ve hayatimdaki varligi ayni anda annemede ruyasinda mujdeleniyordu. (O bana bu ruyasini Rabbin yuzunu gordugumu bilmeden anlatti ki annem ruyalarini hatirlayamaz..)

  Sonra bana “sen delirdin,halisülasyon goruyorsun!Senin anlattiklarina inanmiyoruz!” diyenlerin oldugu,Seytanın beni ikilemde biraktigi gun,yerine kaldirmak icin odama goturdugum Incilim aniden yere dustu ve onume bir ayet acildi Rabbin istegiyle.

  O ayet,Elcilerin Isleri 2. bolum: 17-21 ‘di.

  “Son günlerde, diyor Tanrı,
  tüm insanların üzerine Ruhumdan dökeceğim.
  Oğullarınız ve kızlarınız peygamberlik edecekler.
  Gençleriniz görümler,
  yaşlılarınız da düşler görecek.
  O günlerde gerek erkek gerek kadın,
  kullarımın üzerine de Ruhumdan dökeceğim,
  onlar da peygamberlik edecekler.
  Yukarıda, gökyüzünde harikalar yaratacağım.
  Aşağıda, yeryüzünde belirtiler,
  kan, ateş ve duman bulutları görülecek.
  Rab’bin büyük ve görkemli günü gelmeden önce
  güneş kararacak,
  ay da kan rengine dönecek.
  O zaman Rab’be yakaran herkes kurtulacaktır.”

  Ben henuz Kutsal Kitapda o bolumu okumus bile degildim. Halada o bolume gelmis degilim….

  Bu ayeti gordukten sonra,hamdolsun dedim. Daha baska bir seye ihtiyacim yok.

  Bunlar hayatimda olan mucizelerin sadece bir bolumu Aria’cim. Benim imanimsa zaten bir mucize! =)

  Hamdolsun Rabbime,bu benim matah biri oldugumdan degil sadece onun lutfundan. Gel sende Rabbin lutfunu ve sana gosterdiklerini daha fazla gormezden gelme bence,Seytanin sozunu dinleyipte daha fazla kafani bulandirmasina izin verme. Kimse iman ettikten sonra hayatinin cok kolay olacagini soylemiyor elbette ama insanlari mutlu edicem diyede Rabbi uzmenin bir anlami yok….Sonuc olarak kacirdigin sadece kendi sonsuz mutlulugun ve kurtulusun olur ki bunlar hayatimiz icin cok buyuk seyler..

  Dip Not: Bana deli diyenlerde iman etti!

  halleluya

  #34991
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Saba, tüm o anlattıkların çok eskilere, binlerce sene evvelsine dayanan bir hikmet birikiminin günlük hayatlarımızda tezahür eden pratikleri… Aşkın olana referanslı kültürel ortamda herşey insanı tüm yönleriyle, sadece ruhu değil ama vücudu, duyuları ve duygularıyla da manevi kemale erdirmeye yönelik olarak yapılanmıştır. Öyle dolmadan, helvadan, gerektiğinde kederle üzerine kül serpme’den arıtılmış maneviyat olamaz. Olsa olsa insanın ‘ben’ine ‘kulis’ten besin veren bir zihinsellik jimnastiği olmuş olur.

  Biz Doğu’lular Kuzey Avrupa’lıları soğuk buluruz çoğu kez. Onlar da, gerçekten, bizim buraların salaşlığına gelmeye fırsat bulmaya can atarlar :-) Sadece iklimleri değildir, kendilerinde bu tür bir ihtiyaç yaratan. Dindarlıkları da zihinsel olmuştur da ondan. Batı dünyasındaki bu eşi görülmemiş pornografi ve ateizm infilağının sebebi de nedir ki… Salt zihinselliğe indirgenmiş, vücudun ve duygunun yok sayıldığı bir sözde maneviyat türüne hapsolunmuşluğun neticeleri hep. Adamlar adeta bir intikam alır durumdalar…

  #35075
  Anonim
  Pasif

  Yeni bir konu açmayı düşünüyordum fakat hazır açılmışken buraya cevap yazayım dedim. Hem sevgili Aria’yı da bilgilendirmiş olurum. Burada ki olay tamamen bir cilt hastalığı ile ilgili bu hastalığın adı “Dermatographic Urticaria” insanlar arasında cilde yazı yazma olarakta biliniyor. Bir objeyle cildi kaşıdığınızda; cildinizin kaşıdığınız, çizdiğiniz bölgesi alerjik bir reaksiyonla kabarmaya başlıyor. Ve üzerine yazı yazılmış gibi duruyor. Vereceğim link İngilizce’dir fakat orada resimleri görebilirsiniz. Google’da da araştırırsanız buna benzer örnekleri görebilirsiniz. Ayrıca orada ki ayetlerden birinde bir yazım hatası mevcut olduğu söyleniyor henüz tam olarak metini elde edemedim ama şayet elime geçerse burada paylaşacağım. Ayrıca şunu unutmamalıyız ki şeytan’da bu tip mucizeler gerçekleştirebilir. Biz inancımızı balkabağından çıkan arapça yazılara dayandırmıyoruz. Esen kalın…

  http://en.wikipedia.org/wiki/Dermatographic_urticaria

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.