Re: İyiler cennete kötüler cehenneme

#31606
Anonim
Pasif
izmirligizem;11006 wrote:
kimin cennette yada cehheneme gideceğine bizlermi karar veriyoruz yada sizlermi?ona yaradan karar verecektir sayın arkadaşlar.ama bir gerçek varki hiç bir müslüman asla kendine cenneti garanti görmez.ve o söz edilen cennette ulaşmak için kendince çabalar durur.ama billhasa protestan kardeşlerimiz için cennet garantidir. çünkü onlara göre isaya iman edenler için cennet garantidir. gerisi tefferuttır. oysaki islam içinide dışınıda temizle ve allahın istediği gibi bir kul ol takva sahibi olki cenneti hak edesin diyor.

«Beni, `Rab! Rab!’ diye çağıran herkes Göklerin Egemenliğine girecek değildir. Ancak göklerde olan Babamın isteğini yerine getiren girecektir. 22O gün birçokları bana diyecek ki, `Rab! Rab! Biz senin adınla peygamberlik etmedik mi? Senin adınla cinler kovmadık mı? Senin adınla birçok mucize yapmadık mı?’ 23O zaman ben de onlara açıkça şöyle diyeceğim: `Ben sizi hiç tanımadım. Çekilin önümden, ey kötülük yapanlar!’

İsa Mesih’e iman edip O’nun buyruklarını yerine getiren her insan cennete gidecek. Elbette ki imanlıyım deyip de her türlü kötülüğü yapanlar cennete gitmeyecek. Çarmıh’ın bir amacı var, laf olsun diye çekmedi İsa Mesih o acıları. Sizin , benim , hepimizin günahları uğruna çekildi bu acı. İnsanı Tanrı’dan ayıran şey GÜNAH, bizi Tanrı’yla barıştıransa ÇARMIH. Rab yüreğinize anlayış versin diye dua ediyorum.

«Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlunu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, ama hepsi sonsuz yaşama kavuşsun. 17Tanrı, Oğlunu dünyayı yargılamak için dünyaya göndermedi, dünya O’nun aracılığıyla kurtulsun diye gönderdi. 18O’na iman eden yargılanmaz, iman etmeyen ise zaten yargılanmıştır. Çünkü Tanrı’nın biricik Oğlunun adına iman etmemiştir. 19Yargı da şudur: dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışığın yerine karanlığı sevdiler. Çünkü yaptıkları işler kötüydü. 20Kötülük yapan herkes ışıktan nefret eder ve işleri açığa çıkmasın diye ışığa gelmez. 21Ama gerçeği uygulayan kişi, yaptıklarını Tanrı’ya dayanarak yaptığı belli olsun diye ışığa gelir.»