#29327
Anonim
Pasif
BURÇ;5638 wrote:
Haç çıkartmak yada boyuna kolye biçiminde haç takmak vaftizden gelirmiş.

Degerli kardesim boyle birsey hicbir Mezhepte yoktur, ancak mezhepleri birakalim Incil`de yoktur, ornegin elcilerin islerinde 3.000 Kisi vaftiz oldugunda onlara 3.000 tane hac verilmedi takilmadi, hatta o donemde Hristiyanligin sembolu Hac bile degildi, yani bu sozunuz dogru bilgi degildir.

BURÇ;5638 wrote:
Rahip sizi vaftiz ederken haç çıkartırmış.

Katolik kardeslerimiz bircok yerde Istavroz /Hac cikarirlar, onlarin boyle yapmasi Kutsal Kitap`tan gormuyoruz, Kutsal Kitaptan gordugumuz isanin dedigi gibi

SENI BABA, OGUL VE KUTSAL RUH`un adiyla vaftiz ediyorum deyip suya bandirmak / Daldirmak / Serpmek / Batirmak tir, Kutsal kitapta baska bir uygulama gormuyoruz.

BURÇ;5638 wrote:
Örneğin haç kolyeler takılıyor.Siz ne zaman haç şeklindeki kolyenizle gözgöze gelirseniz vaftiz olduğunuz gün aklınıza gelirmiş ve dolayısıyla eğer o an için aklınızda herhangi bir günah işleme fikri varsa bile o güzel günü anımsar, o günahı işlemezmişsiniz.

Hac cikarmiyorum ancak cikarmanin yanlis oldugunu soylemekte haddim olmaz, mesela kiliselerimizde bir tane mutlaka hac vardir, o haca baktigimizda Vaftiz oldugumuzu degil, Biz gunahkarken, biz Olumu haketmisken, bize olan sevgisinden dolayi en alcaltici bir sekilde o carmiha cikip. en aci bir sekilde canini vererek bizlere sonsuz hayati veren Rabbi hatirliyoruz, ama o bakigimiz hacin uzerinde protestan kiliselerinde Isa figurude bulunmaz, Cunku Isa hacin uzerinde kalmadi, O hacin uzerinde SEYTANIN BASINI EZDI ve Olumu yenip Gokyuzune Tahtina dondu ve oradan Biz koyunlara lutuf gonderip dunyayi yonetiyor simdi.
Saygilarimla