#29312
Anonim
Pasif

İsa Mesih yaşıyor, diridir!


Nesiller boyu İsa Mesih’e iman eden insanlar, O’nun tarafından kurtarıldıklarına, günahlarından arındırıldıklarını, şifa bulduklarına ve korunduklarına tanıklık ettiler. İsa Mesih’in günahlı insanları kurtardığını ve onları bambaşka bir kişi yaptığını gördüler. Günaha karşı yengi kazanarak, tüm karanlık güçlere karşı zafer kazandılar..

İsa sevecendir, sevgi Doludur, merhametlidir, eşsizdir, harikadır!

İsa Mesih kutsal, pak, günahsız, doğru, sevgi dolu, merhametli, sadık, herşeye gücü yeten, gerçek Olan’dır. O, eşsizdir, olağanüstü Birisi’dir, harikadir, muhteşemdir, benzersizdir!


Mesih ne bir efsane, ne de bir masal kahramanıdır!
O, bir kurgu bilim halk kahramanı değil, ölüp giden bir peygamber de değildir..

İsa Mesih, diri ve gerçek bir RAB’dir. O, diridir! Her zaman olduğu gibi, tüm din kurucuları öldüler. İsa Mesih yaşıyor. O, sonsuzluklar boyu var olanTANRI’dır.

İsa Mesih SEVGİ’dir. Tüm insanları eşsiz bir sevgi ile seviyor, hiçbir ayırım yapmadan, onlari oldukları gibi seviyor..

‘Baba’nın beni sevdiği gibi, ben de sizi sevdim’(Yuhanna 15:9-13).

İsa Mesih, çok sabırlıdır. Günahlı insanların kendisine dönmesi için sabrediyor, kollarını açmış bekliyor..

İsa Mesih bizleri seviyor ve herşeyimizle ilgileniyor..

İsa Mesih Kutsaldır! Kutsallık konusunda hiç ödün vermedi. Tanrı’nın evini alışveriş yeri yapmak isteyenleri tapınaktan kovdu, onları azarladı..

‘İsa Mesih cömerttir. Kendisini izlemeye gelen ve O’nu merakla dinleyen binlerce kişiyi doyurdu, onları evlerine aç olarak göndermedi. (Yuhanna 6:1.15).

İsa Mesih şefkatlidir! Derin suç ve batağa batan insanlara parmağını doğrultmadı. Düzenbazlara, ayartıcılara, zina işleyenlere acıdı..

O, yürekleri biliyordu, vicdanlarına baktı. Sevecenlik gösterdi, hatta bazen onlar için ağladı. Çünkü onların sıkıntılarını, ve kendilerini zincire vuran günahlarını biliyordu ve onları kurtardı (Luka 19:1.10).

İsa Mesih duyarlıdır! İnsanlar, hiç çekinmeden en özel sırlarını O’na açtılar. O’nun yakınında olmakla huzur buluyorlardı..Öylesıne duyarlıydı ki, herkesten farklı davranıyordu. Sevgi doluydu. Çocuklar bile yanından ayrılmak istemediler. Mesih aynı zamanda merhametlidir. Gittiği her yerde hastaları iyileştirdi, onların acılarıyla ilgilendi..

Sıkıntılı olanlara ve yürekleri korkuyla dolu olanlara acıdı ve onların çaresizliklerini gördü. Çobansız koyunlar gibi üzgün ve dağınık olduklarını görünce onlara ilgi gösterdi.

‘Kalabalıkları görünce onlara acıdı. Çünkü çobansız koyunlar gibi şaşkın ve perişandılar’ (Matta 9:36).

Sık sık yılgın, çaresiz insanlara rastladı. Hayal kırıklıklarını anlattılar O’ndan, yardım beklediler. Onlara tatlı sözlerle ve anlayışla davrandı..

O’nun ağzından çıkan sözler, çölde susuzluktan kurumuş canlara içirilen taze su gibiydi. Varlığı etrafa öylesine iyilik ve huzur saçıyordu ki, toplumun dışladığı insanlar bile O’na güvendiler..

O, yürekleri görebiliyordu. İnsanların düşünceleri O’nun için açık kitap gibiydi. İnsanların zayıflıklarını ve günahlarını asla yüzlerine vurmadı, ama günahlarını yargıladı. Günahlarını açıklayıp tövbe eden herkesi bağışladı ve yüreklerine esenliğini koydu..

İsa Mesih hiç değişmedi.O, DÜN BU GÜN VE SONSUZA DEK AYNIDIR!

İsa Mesih gerçektir, diridir ve yaşıyor! Seni de kurtarmak istiyor, sonsuz yaşam vermek istiyor.

Bu kurtuluş elini sende tutmak istemezmisin ?

Sevgilerimle