Re: ” Yol Benim!

#33054
Anonim
Pasif

@Kemal Başaran 15026 wrote:

Sayın xoZ,

Bu Forum’da ne yaptığınızı sorabilirmiyim? Madem ki biliyorsunuz ki İncil Tanrı Kelâm’ı değildir ve 50 tane bilimsel hata içeriyor, bu foruma öğrenmek için gelmediniz. Soru da sormuyorsunuz? “Bilmiyorum, araştırmak istiyorum” demiyorsunuz. O zaman ne yapıyorsunuz? İslâm’ı tebliğ etmek istiyorsanız; yanlış yere geldiniz. Burda, bunu yapamazsınız. Ha, biz İslâm’ı öğrenmek istersek eğer, İslâmî sitelere girip bakabiliriz. Sizin buraya gelmeniz gerekmiyor.

Biz, sizin bildiklerinizi bildikten, İslâm’ın öğretilerini araştırdıktan sonra Hristiyan olmuş kişileriz. Biz de bir zamanlar, sizin gibi düşünmüştük. Hatalarımızdan vaz geçtik. Sebebini bilmek istiyorsanız, sorabilirsiniz. Seve seve yardımcı olur, sebepleriyle imanımızın nedenlerini izah edebiliriz. Ama önce sitede biraz dolaşın ve yazılanları, daha önce sorulanları, onlara verilen cevapları bir okuyunuz.

İslâm’ı tebliğ eden yazılar, bu sitede yasaklanmıştır. Kimsenin kalbini kırmak istemiyoruz. Dininizden memnun iseniz, devam edin. Karar sizin. Sonuçlarına siz katlanacaksınız. Ama, “Kuran’ı ve Hadisleri benden 10 kat daha iyi bilen bazı bu insanlar, hergün maruz kaldıkları şiddet ve tehditlere ve toplumdan dışlanmalarına rağmen, nasıl oldu da Hristiyan oldular? Sebepleri nedir acaba?” diyorsanız, o zaman tebliğ yapmadan, sorabilirsiniz.

Sevgi ve Dualarımla.

Kemal kardes, Yanlis anladiniz ben buraya Islami tanitmaya gelmedim Islamdan bahse ettimi gördunuz mu? . Hiristyanligi tartismaya geldim.
Hiristiyanligi yeteri kadar bildigmi dusunuyorum. Hiristiyan bir ulkede yasiyorum Okullarda hirstiyanligi cok gucuk yasta ögretmeye basliyorlar ve son 2 bucuk aydir hiristyanligi odaklanarak okuyorum. Tek 1 sorum olacak oda neye dayanarak hz Isanin tanri oldugna inaniyorsunuz? hz Isa hic bir yerde hicbir zaman “Ben tanriyim Bana tapin” dememistir.

Sevgiler ve saygilar Allah yardimciniz olsun