ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… İntihar İntihar etmek Re: İntihar etmek

#29906
Anonim
Pasif

Kutsal Kitap’ta; bazı Tanrı’ya itaatker kişilerin de yaşamlarına son vermek istediklerini görüyoruz:

Eyüp: Yaşadığı ilk dönemlerinde yaşamın tek sahibinin Tanrı olduğunu anlamıştı. ” RAB verdi, RAB aldı. ” ( Eyüp 1:21 )Ama denenmeler arttıkça; Tanrı’nın kendisini mezarda saklamasını ister olmuştu ( Eyüp 14:13 ).

İlyas: gerçekten Tanrı’nın iyi ve sadık bir hizmetçisiydi. Ama, yaşamında bazen çok zor şeylerle karşılaştı ve Tanrı’dan canını almasını i,stedi ( 1. Kr. 19:4 ). Tanrı, İlyas’ın yapmasını istediği çok şeyi olduğunu gösterdi.

Yunus: Tanrı’dan ölümünü istiyordu. Çünkü kendi düşüncesine göre; ölmesi yaşamasından daha hayırlıydı ( Yunus 4:3, 8 ). Yunus’un istemi yersizdi ve Tanrı’nın Yunus’a yanıtı, Ninova halkını ne kadar çok sevdiğini anımsatması şeklinde oldu.

Elçi Pavlus’un mektuplarından öğrendiğimiz gibi inanlılar kendi vücutlarını küçük düşürücü davranışlarda bulunamazlar. Çünkü vücut Tanrı’nın Kutsal Ruh’unun bulunduğu bir mekandır. Tanrı’nın Ruh’u olan yer kutsal bir yerdir. Bedenimiz kendimize ait değil, Tanrı’nın elinde ve O’nun Kutsal Ruh’unun denetimindedir ve Rab’bimiz Mesih İsa’nın tapınağıdır. Bu durumda bedenimiz üzerinde bizim hakimiyetimiz değil, Mesih İsa’nın hakimiyeti vardır. Mesih İsa’nın kanı sayesinde bir bedel karşılığı satın alındık