Re: İngiltere’de şeriat mahkemeleri oluşturuldu

#31080
Anonim
Pasif

sevgili kores bakın sizde yazımı iyi okumamışsınız.ben dedimki şeriat ayrı şeydir insanların yada ülkelerin yorumları ayrı şeydir.bakın talibanın şeriatıyla iranın şeriat anlayışı aynı değildir.yemedeki olay ise tamamen ordaki zihniyetin ve anlayışın eseridir.evet şeriatla yönetilen yerde siz allaha peygambere dil uzatamasınız. ama sevgili kores benim düşünceme göre hür olduğun yerdede demokrasilerdede insanların inancına dil uzatılmaz hakaret edilmez.bu inanç ne olursa olsun ister islm ister hristiyanlık istersede başka şey.

ve yine sevgili kores ateist sitelerde sadece islam karışıtı yazılar yoktur.biraz daha araştırmanı tavsiye ediyorum. kutsal kitaba İsa Mesih’in doğşundan tutunda diğer eski peygamberlere kadar hepsine karşıda çok olumsuz ve asla tasvip etmediğim yazıları ve bilgileri göreceksin.

sevgili kores evet israile hiç gitmedim ama bu zamanda bir hakında bilgi sahibi olmak için illaki oraya gitmek gerekmiyor.ben iddamın arkasındayım.koyu yahudlerin izin vermediği bir yönetim olmaz israilde.ayrıca şunu bilmenizi isterim biz türkler yahudilere düşman değiliz.zamnında onları ispanyol zulmünden biz kurtardık halada ilişklerimiz var.