Re: İngiltere’de şeriat mahkemeleri oluşturuldu

#31046
Anonim
Pasif
izmirligizem;9966 wrote:
şeriatla yönetilmeyi istamemk ayrı konu şeriatı övmek ayrı konu.senin şeriattan kastın allahın hükümleri ise evet bende övüyorum.ama insanların yorumu ise bende doğru bulmuyorum.sayın çölgeçen birisi çıksa size deseki fırat bey ben sizi incili övdüğünüz için yadırgıyorum dese tekinizi ne olurdu? lütfen ayrıca şeriatla yönetilen ülkelerin hali içler acısı derken neyi kast ediyorsunuz?hangi ülkeyi doğru düzgün gezdiniz?şeriattan kasıt allahın emir ve yasakları ise kuranda hangi kötülüğü gördünüzde içler acısı olduğuna kanaat getirdiniz.bakın yönetim konuları insanları yorumudur. irandaki şeriatla yemendeki şeriat arasında dağlar kadar fark vardır.birde isarilin demokrat olduğunu söylemişsiniz bence bu çok komik olmuş.hepimiz bilirizki koyu yahudilerin izin vermediği hiç bir yönetim barınamaz israilde.

Sayin Izmirligizem

Siz galiba seriatle yönetilen ülkeleri gezdiginiz icin oralari cok begenmissiniz ve hersey yolunda diyorsunuz galiba. Ben o ülkeleri gezmedim ama Taliban rejimini Afganistan’da, Iran rejimini gerek Iran’dan kacmis olan Iranlilardan ve gerekse Medya ve internetten takip ediyorum ve gerekse Yemen’de 8 yasindaki kizlarin evlendirilmesindeki anlayistan yola cikarak hicbir seriatle yönetilen ülkelerin durumunun iyi olmadigini ifade ettim.
Ayrica Firat Cölgecen kardes’e bir soru sormussunuz. Birisi Incil’i övdünüz diye yadirgasa tepkiniz ne olurdu? diye. Yadirgiyorlar cogu kez ama bizler tatlilikla karsilik veriyoruz. Acaba seriatle yöneltilen bir ülkede, Allah’a, Muhammed’e ve Kuran’a karsi bir tepkiniz oldugunda da ayni karsiligi alabilecekmisiniz? Demokrasilerde insanlar özgürce (tam olmasa bile) yasayabiliyor ve inancindan dolayi kovusturmaya ugramiyor. Seriatle yönetilen ülkelerde bu mümkün müdür? Kendimizi kandirmayalim. Öyle olmadigini hepimiz bal gibi biliyoruz.

Kura’daki kötü hükümler konusuna ise hic girmeyelim. Bu konudaki görüslerimizi zaten biliyorsunuz. Ayrica ateist sitelerde bu konuda oldukca zengin bilgiler de mevcuttur. Bizler Hristiyanlar olarak müslümanlik ve Kuran hakkinda olumsuz seyler dile getirmek istemiyoruz. Ancak bizlerin bu konuda bilgisiz oldugumuzu iddia edenlere de verecek cok cevabimiz oldugunu bilsinler.

Gelelim Israil devletine…Israil’de bulunmamizsiniz. Israil hakkinda saglikli bilgilere sahip olmadiginizi su cümlenizden anliyorum. Yahudilerin izin vermedigi hic bir yönetim barinamaz Israil’de. Bakiniz Israil Devleti demokratik bir devlettir. Komik bir iddia oldugu sizin ve sizin gibi cogu kisilerin Israil hakkinda bilgisi olmayanlarin görüsüdür.Israil’de cok sayida müslüman-arap,az sayida hristiyan ve degisik ülkelerden Israil’e göc etmis Yahudiler yasiyor. Ayrica Israil’in hatiri sayilir Ultra Ortodoks dedigimiz demokrasi karsiti vatandaslari da mevcuttur.Bunlar devlete vergi vermezler, askere gitmezler ve kendilerine göre yasam tarzlari vardir. Onlarin parlamentoda katilimi olmadan hükümet kurulamiyor.

Israil’de bizlere rehberlik yapan kisi de Israil Vatandasi bir Arapti. Ve israil yönetiminin demokratik bir ülke oldugunu ve burada yasamaktan cok memnun olduklarini dile getirdi. Bizlerde orda bulundugumuz süre icerisinde buna sahit olduk. Neyse eger hala süpheleriniz varsa arastirma yapip dogrulugunu ögrenebilirsiniz.

Rab yüreginizde olsun.