Re: İngiltere’de şeriat mahkemeleri oluşturuldu

#30987
Anonim
Pasif
abdulKadir;9861 wrote:
Burç kardeş, gelecek olan şeriatin osmanlı tipi değil iran tipi bir şeriat olacağından dolayı şeriati istemediğini söylüyor.

Benim söylediklerimi çok yanlış anlamışsınız. Ben İslam şeriatının her türlüsüne karşıyımdır. Osmanlıda ki düzeni ve bütün dinlere mensup insanların özgürce yaşamasını her zaman taktir etmişimdir; ama ben burada Osmanlıdaki bu özgürlüğü şeriata bağlamam, Osmanlının imparatorluk anlayışına bağlarım.

Ki zaten mesajımda da “Osmanlı acaba ne kadar müslümandı?” tarzında bir ifade kullanmıştım. Benim düşünceme göre Osmanlı düşündüğümüz anlamda İslam’a sahip çıkmıyordu (Padişahların hayatlarından örnekler vermiştim) ve dolayısıyla Osmanlıda ki şeriat da, günlük hayata baskısı olmayan bir rejim olarak yansıyordu.

Aman yanlış anlaşılmayayım :) Osmanlı’yı ben her zaman överim. Osmanlı’yı ciddi anlamda çok severim. Azınlıklara oldukça iyi haklar tanıdığını düşünürüm. Ama içimdeki bu sevgi hiç bir zaman Osmanlıdaki şeriattan kaynaklanmaz. Tam tersine Osmanlı’nın imparatorluk anlayışını benimsediği için Osmanlı’yı çok severim…

Birde konu açılmışken sormak istiyorum… Farz edelim ki, Şeriat geldi ve gelen şeriatın baskı uygulamıyacağını söylüyorsunuz…

Bir Hristiyan inancı gereği üçlübirliği savunacaktır. Kiliselerinde buna göre eğitim verecektir. Peki… Kuran’a göre üçlü birlik Allah’ı üçlemektir ve bu da Allah’a yapılmış çok büyük bir hakarettir.

İşte bu durumda Biz üçlü birliği savunduğumuzda bu şeriat bize ne yapacak? Dediğiniz gibi burada Hristiyanların hakkını koruyacak mı yoksa İslam inancına göre Allah’a hakaret ettiğimiz baz alınarak öldürülecek miyiz? Eğer öldürüleceksek o zaman İslam şeriatı nasıl olacakta bizim hakkımızı koruyacak?

Buna benzer bir olay 2-3 ay önce yaşanmıştı… Arabistan da bir Türk Allah’a küfür ettiği gerekçesiyle yargılandı ve hakim idam kararı verdi. Kılıçla kafası kesilecekti ama son anda Abdullah Gülün ricasıyla bizim Türk’ü serbest bırakmışlardı. Yani buradan Allah’a hakaret etmenin cezasının kılıçla kafasının kesilmesi olduğunu biliyorum.