ANASAYFA Forum EN ÇOK SORULANLAR En Çok Sorulan Sorular İncil'de İslam Peygamberi İle İlgili Bir Ön Bildiri Varmı Dır? Re: İncil'de İslam Peygamberi İle İlgili Bir Ön Bildiri Varmı Dır?

#28306
Anonim
Pasif

BEN BU SÖZLERDEN OLABİLECEĞİNİ ANLAYABİLİYORUM ;
Yuhanna 14 ve 16 ncı bölümlere göre İsa gelecek Parakletosun bir insan olamıyacağını söyler, şöyleki:
* Yuh.14:16…”o sonsuza dek sizinle birlikte olacak” (onun dini sonsuza dek devam edecek son din) olacak
* Yuh.14:17…”o gerçeğin ruhu olacaktır” (onun adı herzaman gerçekle birlikte anılacak)
* Yuh.14:17…”dünya onu ne görür” (siz onu ne göreceksiniz)
* Yuh.14:17…”ve ne de onu tanır” (siz nede onu tanıyacaksınız sizden sonrakiler görecek)
* Yuh.14:17…”ve o içinizde olacaktır”(ve oda içinizden bir insan olacaktır)

İsa kendisini işaret ederek Parakletosun özel bir misyonu olduğunu söyler, şöyleki:
* Yuh.14:26…”Babanın benim adımla göndereceği” (paraklet adın da övülmüş bir peygamber)
* Yuh.14:26…”size söylediğim tüm şeyleri hatırlatacak”
* Yuh.16:08…”o günah karşısında tüm dünyanın suçluluğunu gösterecek”
* Yuh.16:14…”o beni yüceltecek”

ÇOK BÜYÜK BENZERLİKLER VAR BİZ SİZİN ANLADIĞINIZ DAN FARKLI DA ANLIYABİLİYORUZ SADECE “PARAKLET” İÇİN NASIL OKUNACAĞI KONUSUN DA SORUN VAR AMA BU KADAR GEÇEN ZAMAN İÇERİSİNDE BUDA OLABİLİR BENİM ADIM RIZA FAKAT DEDEM İRİZA DER .

BİRDE ÖLÜP DİRİLEN TANRI DÜŞÜNCESİNİ AKLIM ALMIYOR NASIL TANRI İÇİN DİRİLMEKTEN BAHZEDEBİLİRİZ O BİZİM İÇİN SONSUZ HAYAT SAHİBİ VE DAİMA DİRİDİR İNANIN BU AKLA DAHA UYGUN VE TANRIYI YÜCELTEN BİR DÜŞÜNCE, VE EMİNİM TANRI KENDİSİNİ YÜCELTEN BU DÜŞÜNCEDEN MEMNUN KALIYORDUR

SİZİN İNANCINIZA SAYGI DUYUYORUM ÜLKEMİZDEKİ HRİSTİYANLARA KARŞI YAPILAN BÜTÜN SALDIRILARI NEFRETLE KINIYORUM.


Site Yönetiminin bu sözlere verdigi Yanit:

Sayin Ahmet Konuk… Hristiyan türklere yapilan baskilari kinamaniz bizi teselli ediyor.. En azindan hristiyan olmayan vatandaslarimizdan bazilari bu baskilar karsisinda duyarsiz ve tepkisiz kalmiyor. Sagolun. Ancak Parakletos, yani Incil'de vaad edilen Kutsal Ruh ile olarak bunca yaptigimiz aciklamalari hala görmezlikten gelip israrla islam peygamberinin gelisiyle ilgili söylendigi konusunu öne cikarmaniz, günesi balcikla sivama girisimidir.

+Yuhanna 14:16… Tesellici sonsuza dek sizinle olacak” derken.. Isaya iman edecek olan kisilerle olacak demektir.. Bunu nasil “sonsuza dek sürecek olan din” olarak yorumlayabilirsin?? Ayet böyle bir yoruma yer vermiyor..
+”Babanin Benim adimla gönderecegi Tesellici…”… Islam peygamberini Tanri Isa'nin adiyla mi gönderdi?? Asla böyle bir sey olmadi..
+”Tesellici, Isa Mesihi yüceltecekti…” Islam peygamberi Isayi yüceltmemis, tersine getirmis oldugu din yoluyla Isanin yüceligini görmezlikten gelerek bu yüceligi kendisine ve getirdigi dine vermistir)
+”..ve O (sizin) icinizde olacak”… dikkat edin.. “icinizden biri olacak” demiyor… tam tersine, Isaya iman edenlerin varliginda, onlarin icinde yerlesecekti Tesellici… Ve O bugün de Isaya iman edenlerin varliginda konut kurmaya, onlarin icinde, icvarliginda yasamaya devam etmektedir..

Ve son olarak unutulmamalidir ki, Tesellici bir RUHtur.. ASLA bir insan olamaz.. Islam peygamberi kendisinin bir ruh oldugunu asla söylememistir. Bu nedenlerle Tesellici Islam peygamberi olamaz ve degildir!

Evangelist