Re: İncil dağıtan G.Afrikalılar gözatına alındı

#31786
Anonim
Pasif

Sevgili Halleluya, yazınızı okurken uzun zaman önce okuduğum küçük bir kitapçık aklıma geldi: CEVAPLANMASI GEREKEN BİR SORU, GERÇEK BİR OLAYIN ARDINDAN DİNSEL NİTELİKLİ ÖYKÜ…
Okumamış kerdeşler için konuyla ilgili küçük bir kısmını paylaşmak istedim:
” Arap ülkelerinin birinde Rabbin bir hizmetçisi, mahkumlara yaşam yolunu duyurmak amacıyla hapishaneleri ziyaret ederdi. Yürekleri arıtan, zihinleri yenileyen esenlik müjdesini dileyene aktarmak için hükümetten özel izin almıştı. Rabbin bu hizmetkarı koğuşlara tek başına girer, kendisine koruma görevlisi verilmesini reddederdi.”
Öykü bu cümlelerle başlıyor. Mahkumların sorduğu Mesih ve Muhammetle ilgili beklenmedik bir soru karşısında Rabbin hizmetçisi en doğru şekilde yanıt verebilmek için dua ediyor ve Rab O’nu orada yalnız bırakmıyor. Açıklamalarını yaptıktan sonra mahkumların yanlarından ayrılırken şöyle konuşuyor:
”Gerçekten olan, gerçeğin sesini duyar ve gerçek onu özgür kılar. Mesih ve Muhammet hakkındaki gerçeği tam anlamıyla öğrenmek isterseniz, size gelecekte İncil’den daha açık konuşabilirim. İçinizde İncil’i okumak isteyen, fakat İncili olmayan biri varsa, Gerçek hakkında daha derinlemesine düşünebilmesi için, ona bir adet İncil hediye etmeye hazırım.
Dilerim Afrikadan ya da başka ülkelerden gelen misyonerler ve tabii ki bizler de, bu öyküdeki Rabbin Hizmetçisi gibi Tanrı sözünün en doğru şekilde anlatırız dinlemek isteyene.
Esenlikler dilerim…