#28921
Anonim
Pasif
doğa;10238 wrote:
hmm..peki o zaman..suna abla yeni doğan bir bebek olmaktan bahsetti henüz benim için..nasıl ki bebekler henüz konuşmazsa bende öle yapıcağım büyüyene kadar konuşmucam tartışmalardan uzak durcam hem kendim için en mantıklısı bu…bir de daha sabırlı olmak için gayret göstericem teşekkürler..önce diğer 6 maddeyle ilgilenmeliyim kendim için:)esen kalın…

Evet Doğacım,
Yeni Rab’be gelen, yani tövbe ederek İsa Mesih’e iman eden bir kimse ruhta doğar. Çünkü bedende zaten doğduk, dünyaya geldik ve bir gün ölüp bu dünyadan ayrıldığımız zaman, bedenimiz toprağa dönecek. Ama ikinci doğuş ruhsal doğuştur. Ruhsal olarak sonsuza dek yaşayacağız. Ama sen ruhta daha körpecik bir bebeksin. Ruhsal olarak emeklemeye, yürümeye, konuşmaya ve süt değil de katı şeyler yemeye başlayacak ve büyüyeceksin. Rab’bin sözleriyle büyüyeceksin, o senin ruhsal gıdan olacak.

Ruhsal olarak büyümeden tartışmalara girmemekle en doğrusunu yaparsın. Her şeyin bir zamanı var. Zamanı geldiğinde Rab sözlerini senin ağzına koyacak ve gerektiği zaman gerektiği yerde söylemen gerekenleri söyleyeceksin. Sen ruhsal gıdalarını al, iyi beslen ve Rab’de büyü canım Doğacığım.

Rab’bin esenliğinde kal!