#29217
Armagan
Anahtar yönetici

Sevgili Turtle, Foruma üye olup bize yazdığıniz için teşekkür ederiz. Dileğimiz tanrısal gerçekleri anlamaniz ve gerektiği gibi yaşayabilmenizdir.

Yeni Hristiyan olduğunuzu söylüyorsunuz, ancak görüyorum ki hala kime iman ettiğinizin bilincinde değisiniz. Bu nedenle size Forumda konuyla ilgili linklere yönlendirmek istiyorum. Bu linklere giderek sorularınızın yanıtını bulacagınızı umuyorum.
TANRI: http://www.hristiyanturk.com/showthread.php?t=3329

ÜÇLÜBİRLİK: http://hristiyanturk.com/forumdisplay.php?f=24

KİLİSE ADRESLERİ: http://hristiyanturk.com/forumdisplay.php?f=92

Günahtan Aklanma Konusu: http://hristiyanturk.com/showthread.php?t=2549

İncil’de İslamdaki gibi ‘günaha girmek’ kavramı yoktur. Zaten İsa Mesih dışında bütün insanlar günah tabiatıyla doğdukları için günahlıdırlar ve Kutsal Tanrı’dan kopukturlar ve uzaktadırlar. Ama İncil günahlı insanın bu sorununun kesin bir çözüme kavuşturulduğunu müjdeler. Kendisi günahsız olan Rab İsa Mesih, senin günahların da dahil olmak üzere tüm dünyanın günahını Kendi üzerine alarak kurban olmuş, Kendi kutsal hayatını bizim uğrumuza kefaret olarak ölüme teslim etmiştir. Bu saglayıştan sadece ve sadece İsa’ya Rab ve Kurtarıcısı olarak iman eden insanlar yararlanabilirler. Umarım sen de bu kişilerden biri olursun..

Esenlikler dilerim..